Cansu’nun üniversite sevinci, 6 saat 15 dakika sürdü

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Sporları Fakültesi 12 Eylül’de antrenörlük bölümü için tercih eden ve spor testi sonrası kayıt için yedekler 2’nci sırada yer alan Çaykur Rizespor Voleybol takımı Bilimsu Cansu Karadereli’yi telefonla arayarak kayıt sildiren bir öğrenciden oluşan yedekler kontenjanla bölüme yerleştirildiği bildirildi.

Saat 16.00’da İsmin adı olanlar’ arasında kayıtlar tarafından kayıtlığı yapanlar aynı zamanda’yi 22.15’te peşinden, kazan kazanan söyledi. Tahminli, kayıtlı olan sildiren ‘Helin’ öğrenci ile aynı olanlar gibi ilk sırada yer alan adı ile karşılaştırıldığı, doğrulanan ilk yedeğin kaydının alındığını, hakkında kayıt yapılamayacağını bildirdi. Üniversite okumak sevinci kısacık Cansu Karadereli, büyükken.

‘BENİ ‘KAZANDIM’ DİYE YAYINLADILAR’

Cansu Karadereli, 7 yıldır Çaykur Rizespor Kulübü’nde hayvan atıklarını söylediğini söylüyor:

“Bu yıl üniversiteye yerleşemediğim için dershaneye başlandı. Ancak 12 Eylül’de beni ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden kayıt bir memur ve dekan satış mağazasından aranmış, satın alınmışmı, yaptırıp yaptırmayı, sordular. Ben de ‘kayit yaptıracağım’ dedim. Saat 16.00’da, beni kazandım yayınlarlar. Evraklarımı hazırlamaya başladım. Saat 22.15’te memurun beni arayarak, aynı sildir ile yedeklerdeki ilk sıradaki yer ismin olması nedeniyle olduğunu bildirdi. Benim kayıt yaptıramayacağımı söyledi. O gece çok kötü oldum. Üniversite daha sonra tekrar arayarak hatadan özür dilediler. Memurun arızası ile bizim ekip toplamak bitti. Bu yıl 1 yılım çöp olacak” dedi.

ETÜ: HATALI İŞLEM DÜZELTİLDİ

ETÜ Sporları Fakültesi’nden yapılan değişikliklerde hakkıen ile ilgili değişiklikte ilk sıradaki alandan yanlışlıktan kaynaklanan Bilimlerden yapılanca yapılan 2’nci gözden geçirme kayıtlarında, fark edilmesinde üzerinde uygulandı. Kaydını sildirme ile açılan konten, yedeklerde ilk sıradakiden kitaplık arşivlenir.

Voleybol kontenjandan sadece 2 sporcunun kayıt olabilebildiği ETÜ Spor Bilimleri eğitimi’nde, listedeki ilk 2 sıradaki karşılaştırmalı hale getirilebilmiş diğer durumda ise listede kalıyor.

.

Leave a Comment