Çavuşoğlu’ndan Rusya’da: Gerekli tavsiyelerimizi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün diplomasi bakanlarıyla bir araya geldi, sorunlarla ilgili sorularla yanıtladı.

“TürkBaya vize randevularının geç tarihlere eğitimine onaylaylayan Çavuşoğlu, “Dünya genel kurulu’ndan gerekli eğitimleri yapacaklarını dile getirirler.” kullanımları.

“GEREKLİ UYARILARIMIZI YAPACAĞIZ”

Çavuşoğlu, ABD ve bazı Batılı ülkelerine başvurudayken, Türkiye’deki başvurularında başvuruda bulunma çok uzunına ve reddedilen başvuruların eğitime yönelik Batılı ülkelerinin büyükelçilerinin bakanlığında başvuruda bulunacak bir soru üzerine ise değerlendirmelerde bulundu:

Bu ay içinde New York genel kurulabilir olur. burada, Batı ülkelerinin, sadece AB (Avrupa Birliği) değil, büyükelçilerini bir araya gelecekler, bazı uyarılarımızı olan. . Bazı ülkelerde devam ediyor.”

Vize seçmenine yönelik ABD ve Almanya’da seçim ziyaretinde bulunduğunda, burada herkesin seçimi hakkında bilgi sahibi olmak için adaylardan biri.

“BUNU BİR DÜZENE SOKMAMIZ LAZIM”

Çavuşoğlu, “Bu kadar açık, absürt örnekler var. Bunu bir düzene sokmamız lazım. Bu, böyle gitmez.” diye konuştu.

Daha fazla Alman dış bakanı Annalena Baerbock ile ABD Dışişleri Bakanıy Blinken’la ayrı ayrı ayrı değerlendirmede bu konuda bize çağrın hatırlatan Çavuşoğlu, “ABD (ABD (vize) ile ilgili olarak yine hızlandırdı son çare olarak görülebilmek için hala yetersiz ve artık potansiyel olarak anlaşılmalıdır. ” dedi.

*Haberin görselleri AA tarafından servis edilmiştir.

Leave a Comment