CHP’den Tunç Soyer’i hedef alan Erdoğan’a tepkisiz: Tunç Soyer değil

CHP, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘e destek verdi.

Erdoğan, Özbekistan’da düzen düzeni 22. Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) görüşmesinin son dönüş postalarının yanıtlarını yanıtladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ‘ı, tercih edilen alan Erdoğan’ı değerlendirecekleri için, “Tabii ki gereğine gitmemiz lazım. Yani bu meydan o kadar boş değil. Bunu bilmeleri. Ecdadımıza alınacak duruma getirilecek bir hukuk biçimine sahip olmalıdır.“dedi.

CHP’DEN TUNÇ SOYER’İ HEDEF ALAN ERDOĞAN’A TEPKİ

CHP MYK üyeleri Erdoğan’ın bu eleştiriciler ve “Tunç Soyer yalnız değil” mesajı verdi. Konu ile ilgili CHP MYK üyeleri sosyal medya hesaplarından şu açıklamaları yaptı:

Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun: “Bu tehditler Cumhurbaşkanına yakışmaz ama Erdoğan’a yakışır. Vatanı ateşe atıp İngiliz zırhlısıyla kaçanlara yandaş olmak da Erdoğan’a yakışır. Boşa uğraşma Erdoğan, belediye meclisimizi sizin oğlunuz çırpınışlarına yedirmeyiz.”

Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı: “9 Eylül’de İzmir’in yaşadığı coşkulu kutlama Erdoğan’ın kâbusu oldu. Birlik ve halalık adına verilen kutlama için hedefine yönelik kişiler Tunç Soyer başkanımızı yönetmeye yönelik biz ne de halkımız izin verilmez!”

Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba: “AKP Genel Başkanı Erdoğan yine tehditlere başladı. Şimdi de İzmir BB başkanımız Tunç Soyer’i ve Merdan Yanardağ’ı tehdit ediyor. Belediye Başkanımızın Kurtuluş tartışmasınainlik yapanlara karşı sözü sözüdür. Tehditlerden korkmuyoruz.”

Genel Başkan yardımcısı Gökçen: “Bizler Sevr’i imzalayanların, İngiliz zırhlılarıyla kaçanların değil; emperyalistlere karşı bu toprakları ve onurlu yapımızı savunanların, Büyük Atatürk’ün çocuklarıyız. Tunç Soyer yalnız değil.”

CHP Grup Bakanvekili Özgür Özel: “AKP Genel Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’i ve gazeteci Merdan Yanardağ’ı tehdit etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün onu idam etmek isteyen Vahdettin’in yanında güvenli tutmuş değil. yakışan da budur!”

Leave a Comment