CHP’li Akın’dan ‘sosyal konut projesi’ tepkisi: Berat Albayrak’ı hatırlattı

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni sosyal konut projesine tepki gösterdi.

Akın yurttaşlarından birinde, iktidarın yurttaşlarında TOKİ projesiyle 2+1 konutları aylık 2 bin 280 liradan, 3+1 konutları ise 3 bin 187 liradan 240 ayda sattığını anımsattı.

“Vatan gibi uzun süre borçlandıran ve kıt kalıcı devam etmeye maruz bırakan projeyi ‘yüzyılın projesi’ olarak ortaya koyabilecek tek iktidarın, AK Parti iktidarıların” kaydeden Akın, “Hatırlatalım. Bundan tam 3 yıl önce Bakan Berat Albayrak ‘dar gelirlilere’, ‘ Asgari ücretli maaşlı konut kurmasi planı. 20 yıl vadeli faizli kredi bir finansman modeli ilenlere ev sahibi vaden hükümet sahibi ev sahibi olmayan borç sahibi.

Akın, şunu kaydetti:

“Ev sahipleri yeni ev sahibi olabilirken hiç evi olmayan dar gelirliler bu iktidar yine ev sahibi olamıyor. Yani AK Parti iktidarı dar gelirliyi ev sahibi değil. TOKİ son 20 1 milyona yakın sosyal konut inşasında olabilir. Ancak bu konutların ya da da. toki’nin sosyal proje gelirlilerin sahip olmadığı da değil. nin derinleşen konut sorununa çözüm olamayacaklar.”

.

Leave a Comment