CHP’li Ali Mahir Başarır’dan Süleyman Soylu’ya: Utanmaz!

Mezitli ilçesindeki Tece Mahallesi’nde gelişmeye yönelik bakanlar bakanları Süleyman Soylusaldırının Amerika’yı bilgilendirmesi” olarak ifade edilmiştir.Bu buluşmalar gerçekleştirenler, Münbiçten hareket ettiler“dedi.

“6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonra bir eylem, onunla ilgili eğitim, onu da.

  • Bu buluşmalar gerçekleştirenler, Münbiçten hareket ettiler. Eylemden gece saat 20.00 tam 12-13 saat paramotorla, paraşütlü motor var ya, motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere indiler, sabah saat 10.00’a doğru. Ondan akşama orada orada kaldılar ve kısa bir süre sonra biri arabaerek ve normal sürdülerinin, ondan sonra da insaniyete kadar sürenlere kadar sürdüler. Ben 6 Yıldırım İçişleri Bakanlığı, ilk kez kez Amerika tarafından bir araya gelen istendi, Genel Müdürlüğümüzden ve denetimden, ‘Şu eylem yapanların seri numaralarını talep ediyoruz.’ Dün. Neden isteyenler? Bizimki da onlara çok güzel bir cevap verdi, İstihbarat Teşkilatımız. ‘Siz ilk önce PKK’ya gönderdiğiniz silahların seri numaralarını bize gönderin, biz ondan sonra size göndeririz’ diye”

CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARİR’DAN SÜLEYMAN SOYLU’YA: UTANMAZ!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarırİçişleri Bakanı Soylu’nun “Eylemden akşam saat 20.00 tam 12-13 saat paramotorla, paraşütlü ya, motorlu paraşüt” sözlerine sosyal medya hakkındandan tepki gösterdi.

Başarır, “Bu çevredekiyken yalan atmaya, kandırmaya hiç mi utanmıyorsun?Artık sen yalanlarınla ​​milli güvenlik sorunu geldin” ifadelerine yer verdi.

Başarır’ın paylaşımları şu şekilde:

  • Süleyman Soylu’ya göre teroristler Münbiç’ten paramotor ile tam 12 saat uçmuşlar. Teknik olarak bir paramotor bir yaklaşık 3-3.5 litre tüketiyor ve 3-4 saat saat kalabiliyor.
  • Menbiç ile Tarsus arasında tam 12 saat uçması teknik ihtiyacımıza imkansıza yakın. Bu çevredekiyken yalan atmaya, insanları kandırmaya hiç mi utanmıyorsun?Artık sen yalanlarınla ​​milli güvenlik sorunu geldin.
  • Bir paramotor 12 saat uçuyor ve herhangi bir söylenmiyor mu? Hiç mi takip edilmiyor? Ortaya’nın güvenlik zaafiyetini silmek için böyle yalanlara sığınıyorsun suçları bakanı!
  • Uçan kuştan haberin vardı Soylu! Paramotordan nasıl haberin yok? Kendi zaafiyetini CHP’ye mâl ediyorsun. Utanmaz!

Leave a Comment