CHP’li Özgür Özel’den çok sert tepki

Özbekistan uçakta bir bölümdeki gazetecinin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanOsmanlı Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı değerlendirebilmek için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Merdan Yanardağ’ı, “uygunluğa gitmemiz lazım. Yani bu meydan o kadar boş değil. Bunu bilmeleri” dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Erdoğan’a çok sert tepkierdi.

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ işbirliği için Özbekistanda resmi ekiplerini katılacaklar) Erdoğan’dan oluşan ekip (BM) 77. Genel kuruluna gitmeden ve ekibinden ABD’ye gitmeden gidecekler.

Erdoğan, ABD ziyareti öncesi iktidara yakınlığıyla basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü kutlamalarında nedeniyle “Haddini, aşıksız“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e bir kez daha tepki gösteren Erdoğan’ın hedefinde bu gazeteci Merdan Yanardağ da vardı.

Erdoğan’ın, “33 sene Osmanlı’yı idare eden bir Sultan Abdülhamid’e utanmadan, öyle yakıştırmalar yapılmaması asla kabul edilemez. Bir de Merdan Yanardağ diye birisi var. O da Osmanlı hakkında ahlaksız ifadeler kullanıyorlar, şiddet görüyorlar. Bu ifadeleri kesinlikle nefret etmekten da etkilenir. Tabii ki gereğine gitmemiz lazım. Yani bu meydan o kadar boş değil. Bunu bilmeleri. Ecdadımıza alınacak duruma getirilecek bir hukuk biçimine sahip olmalıdır.diye konuştu.

CHP’DEN ÇOK SERT TEPKİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İzmir Milletvekili Murat BakanErdoğan’ın Soyer ve Yanardağ’ı hedef alan sözlerine çok sert tepkierdi.

Özel, sosyal medya hesabından paylaşımla, Soyer ve Yanardağ’ı etiketleyerek “AKP Genel Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız Tunç Soyer’i ve gazeteci Merdan Yanardağ’ı atlattı. Mustafa Kemal Atatürk’ün onu idam etmek isteyen Vahdettin’in yanında güvenli tutmuş değil. yakışan da budur!“dedi.

Özel ayrıca, #TunçSoyerYaldeğildir etiketini kullanarak Soyer’e destek verdi.

CHP’li Murat Bakan da, “Cumhurbaşkanı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’undan feyz yapmak için Tunç Soyer’i ve Merdan Yanardağ’ı hedef aldı“Kullanarak Erdoğan’a tepkisini 2 maddeyle sıraladı:

1- içinde bulunduğu zayıflığı Vahdettin tartışması ile örtemezsiniz.

2- İngiliz işgaline göz yuman Vahdettin’i kahraman yap.

.

Leave a Comment