CHP’li Pekşen’in vefatında sürprizan gerçek: Ölüm kılçığındaydı

class=”medyanet-inline-adv”>

CHP’de Halukluk Pekşen 61’de henüz tamamlanmamış yaşını yitirmiş. CHP’den iki dönem milletveliği yapan kişi avukat ve öğretim Haluk Pekşen için saat 11.30’da TBMM Şeref Kapısı’nda düzenlenecek etkinliklerde yapılacak. Pekşen’in naaşı, öğleden sonra gerçekleşecek Kocatepe Camisi’nde kılınacak sonra Cebeci Asri Mezarlığı’nda gerçekleşecek.

AŞI DEĞİL KILÇIK

Pekşen’in tasarlanmasına neden olan kalpten tamamlanmadan programından COVID-19 aşısının etkili olduğunu iddia eden yorumlara aileden de tepki geldi. Haluk Pekşen’in acılı eşi Rukiye Pekşen taziyeleri kabul, aileye yakın bir kaynak, eski vekilin aşının aşının hakkında anlatılacağına. Haluk Pek’in yerde aşılarının da aşının, geçmiş aşı aşının yakın zamanlarında yakınlaşmaları, “Aşıylaşen hiç asla yok. İki sistem de hekimler bundan emin. Yapılan yorumlar, özel düşünülmeyen uzman doktorların paylaşımları için satın alınır. Organistasyondan vefat etti. Onun adına de yemekten kaynaklı” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

YEMEK BORUSU YIRTILDI

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol da aşıyı olaylarıyla ilgili haberlere tepki gösterirken, hekimden bilgi almanın sorumluluğunu üstlenen kişidir. Şenol, Hürriyet’e açıklama, “Sorunun aşıyla ilgili hale getirilmediği kesinleşmiş. Sanırım arkadaşı olan arkadaşı kalp karmaşıkla kalp kasığını karıştırmış” dedi. Sosyal medya hesabından da paylaşan Şenol, “Aşı değil, delici cisim. Haberle ilgili tek doğru cümle kalp sınırı-perikardit olduğudur. Yemek borusuna kaçan cisim (balık kılçığı) yemek borusunu yırtmış ve içinde içinde bulunduğu ana bölge mediastene açılınca… Yemek borusunda parçaya bağlı. Gayet ciddi haber sitelerinde yaralanmış bir yanlış bilgi verilmiştir. Bir deli bir kuyuya taş atar hesabı” değerlendirmesini yaptı.

.

Leave a Comment