CHP’li Seyit Torun’dan, Tunç Soyer’i hedef alan Erdoğan’a tepki

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanGençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’nde 105 Yeni GSB Yurt Resmi Açılış Töreni’nde Toplantıda bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘100 yıl önceydi. Bu toprakları yetiştirenler gaflet, delet ve hatta hıyanet içndeydi. Gençleri, kadınları ve geleceği düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için için aday Erdoğan, şöyle konuştu:

  • İzmir’de belediye başkanı çıkıyor, Osmanlı’ya saldırıyor. Haddini ol! Besiz aşk! Ya sen İzmir’i sel afetlerinden kurtaramıyorsun, pislikten, lagım sularından kurtaramıyorsun, körfezi o pis kokulardan kurtaramıyorsun. Sen Osmanlı’ya okuyucular hadde ne zaman ulaştırıldı? hadsiz ol! Bunun kendisi de aynıydı, kendisi de aynı!

Erdoğan, devamında söyledi:

  • Sen Osmanlı’ya okuyucular hadde ne zaman ulaştı, hadsiz. Bunun kendisi de aynıydı, kendisi de aynı. Ama bu millet, bu büyüme ki ilk seçicilerde görülenleri bildirecektir.

CHP’DEN ÇOK SERT TEPKİ

CHP Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik “Osmanlı’ya bakıyor. Haddini aşıksız. Kendisiyle aynıydı, kendisine de aynı şekilde davranıldı.

Koşmak, “Oyların arttıkça yavaşlaşıyor, kutuplaştırılacak hale getiriliyor. Ama boş uğraşma Erdoğan. Selçuklu da Osmanlı da Türkiye Cumhuriyeti de bizim. Sözümüz Atatürk’ün sözüdür, tepkimiz çıkarı için vatanı ateşe atan Saraylılaradır. Başkan’ımız Tunç Soyer’i senin kirli diline yedirmeyiz” açıklamasını yaptı.

BAKAN: HAKARET MİLLİ İRADEYE YAPILMIŞ BİR SAYGISIZLIKTIR

Erdoğan’ın Tunç Soyer’i hedef alan sözlerine CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da tepki gösterdi.

Twitter hesabından yerleştirme Bakan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sahip olmak hoşluluğunda bu kişi tarafından katarak tarafından takdir edilme hakkına sahip olan bu kişi oy ile bir Belediye başkanı ise. Bu acı milli iradeye bir saygısızlıktır“dedi.

Murat Bakan söyledi:

  • Hakaretin önce hakkında konuşmak için zira Tunç Soyer’dan 100 yıl Osmanlı’dan memnun olmayanlardan yani Vahdettin ve Damat Ferit’ten bahsetti. Bu polemik turnusol kiminin Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin, kimin emperyalizminin geleceğinde de olacak olacak.

SOYER NE DEMİŞTİ?

Soyer, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümdeki konuşmada söylediğini söylemişti:

  • 100 yıl önceydi. Bu toprakları alıcılar, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençler, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlığımızı, tutkumuzu ayaklar onur aldılar, teslim oldular. Bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim işgalimizi işgal etti. Yine o sabah tam da bu komutan, kordon boyundan göğü yırtan bir ses yükseldi.

.

Leave a Comment