Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

class=”medyanet-inline-adv”>

Hollywood’da başarılı bir oyuncu olmak için sadece yetkinize güvenemezsiniz. Bu dev endüstri kesinlikle dünyanın en büyük oyuncularını yetiştirmiş olsa da perdede nasıl kullandınız, sizi izleyen güzellikleriniz ya da misafirlerliğinizle nasıl büyüdüğünüz başarınızın en büyük anahtarlarından biri olur her zaman. Erkek oyuncular için kariyer yolculukları biraz daha zahmetsiz geçerse de oyuncular kadınların geçtikleri yollardan her zaman daha engebeli ve birçok yolu aşmadan atlatmadan belli bir yere inmek oldukça zor.

Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

‘SEKSİ SARIŞIN’ OLMAYI HİÇ İSTEMEDİ

Hele ki Margot Robbie gibi güzelliğinizle baş döndüren bir oyuncuysanız… Çok genç yaşta oyunculuğa başlıyor, televizyon dizilerinde elde ettiği başarılı kendini Hollywood’da da göstermeyi başaran Robbie, üzerine yapışan bu ‘sarışın güzel’ etiketinden kurtulmak için çetin yolları yürümek zorunda kalan oyunculardan. Dünyanın en son ilk kez çıktığı yer aldığı cesur sahnelerle sevilen oyuncu, o günlerin ardından geçen 10 yıllık kariyerini bambaşka bir noktaya taşımayı başardı. Oysa bu uğurda taşıdığı ömürler çoktu hatta bir noktada her şeyi bırakıp kaçmak isteyen, hayatta kalmak en çok güvendiği kişiye sığınarak yaşadığı cehennemi ona itiraf edecekti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ama sadece güzel ve yetenekli kalmayan ve ne kadar güçlü bir kadın olduğunu da kariyer yolculuğu boyunca kanıtlayan Margot Robbie, iyi ki, yılmadı ve tam her şeyden vazgeçecekken aramıza geri döndü. Bu kararın isabetliliği onun oğlu birkaç yıldır en iyi hükümdarlar ve en gözde oyuncularla birlikte hayata geçirdiği projelerden de belli. Hızla tırmandığı kariyer basamaklarında Oscar adaylığına dahi uzanan bu kararlı kadın, şimdiyi beklediği iyi büyük projeyle yola çıktığı sırada, sık sık o zor günlerini anlatıyor.

Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

FİLMDE KİMSENİN ONU FARK ETMEYECEĞİNİ SANMIŞ

class=”medyanet-inline-adv”>

Hollywood’da adı geçişinde akan suların bağlı olduğu Martin Scorsese onu 2013 yapımı çok ses getiren filmi ‘The Wolf of Wall Street’ filminin kadrosuna kattığında daha 22 yaşında olan Margot “Dürüst olmak gerekirse bu filmde kimse beni fark etmeyeceğini diye düşündüm” diyor. Ve hemen ardından da “benim Filmin elde ettiği büyük başarı ve de adımın bu filmle anlaştığı çevresinde bunun aslında aptalca bir fikir olduğu ortaya çıkıyor” diye ekliyor içermeyle. Yine de genç kadın daha o zamanlardan adını Hollywood’a altın harflerle yazdırmış Leonardo DiCaprio’nun karşısında oynayacağı için bu fikri kapılmakta belki de çok haksız değildi. Morgot Robbie’nin filmdeki evi aslında oldukça azdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

“Bu filmde ne anlatımlarının bir önemi yok çünkü ben açığa çıkan sahnelerde çeksem herkes Leo’ya ve filmle ilgili değiere odaklanacak” diye düşünüyorum Robbie diyor. Geçen gün Londra’da, BAFTA ödülleriyle ilgili bir etkinlikte konuşan Margot Robbie, kamera önünde ne kadar rahat görüşe ve rollerinin gereğini kolayca yerine getirdiği düşünülse de gerçekleşmesi oldukça utangaç ve çekingen bir insan olduğunu tekrarladı. Kariyerinin taçlandırdığı kariyerinin ilk gününde sorulduğunda genellikle bu cevap veren güzel oyuncunun ilk çıkışını yakaladığı ‘The Wolf of Wall Street’ filmiyle ilgili konularda da sürekli olarak başarıya maruz kalıyor. Babylon ve Baribe adlı iki dev film projesinde başrol oynayan ve bu iki filmi gelecek aylarda peş peşe gösterime giren olan oyuncu bir yandan kısa gibi almış bir yandan da sık sık basın toplantılarına katılan ve gazetelere, dergilere röportajlar veriyor.

Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

KARİYERİNİ ÇÖPE ATACAKTI

class=”medyanet-inline-adv”>

Haftalarda Vanity Fair için özel görüntüler fotoğraflar eşliğinde yayınlanan söyleşisi Londra çok ses veren yıldız, aslında’da kaldığında aynı gördüğünde kaldı ve yine geçen ve yakınlığını sakınmadan gazetecilere yaşadığı gerçeğini yaşadıklarıyla anlattı. ‘The Wolf of Wall Street’le gelen örnekleri onu kapsayan bir taşa da filmde varlığının sınırlı sayıdaki dakikalarda yaşadığı zorluğu onu neredeyse sinemadan kopacak bir yere götüren, ardından da bu film üzerine yapışan ‘seksi sarışın’ imajından kurtulmak için çok çaba harcayacaktı. Avustralya yapımı pembe dizi Neighbours’daki ilk büyük çıkışından beri aslında cinsellik içeren ve açığa çıkmayı gerektirebilecek sahnelerde yer almış, bunların da zorlamadan erkekler gelebilmişti. Ancak Leonardo DiCaprio’yla birlikte sahneleri ona daha önce tatmadığı bir zorluk yaşattı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Londra’da gazetecilerin sorularını her zamanki gibi gülümseyerek yanıtlayan Margot, filmi çekerken ve özellikle de o ‘ateşli’ sahnelerde yer alırken yaşadığı stresin çoğu gelebilmek için sete birkaç kadeh içki içerek konuşarak itiraf etti. “O sahneden önce çok gergindim” diyen oyuncunun biraz cesarete ihtiyacı gördüğü için böyle bir yola çıktığını açıkladı. Rol arkadaşının ve ailesinin de desteğiyle çekim süreci zor da olsa bitmiş ama Margot sonrasında daha büyük bir derde düşmüştü.

Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

ANNESİNE KOŞTU VE “BEN BÜ İŞTE YOKUM” DEDİ

Robbie, Vanity Fair’e verdiği röportajda “Kariyerimin o erken aşamalarda bir eşyaya ve olanların hepsi oldukça berbattı” diyecekti. Zaten Margot Robbie bu film ve film çekimleri sırasında yaşadığı zorluklarla ilgili olarak ilk kez 2016 yılında açıklama yapabilmişti. Genç kadın gerçekten de ilk defa milyonların önüne çıkan ve bu ilk çıkış kariyeri boyunca hep bir hayalet gibi onu takip etmeye devam edecekti. Margot o günlerin ardından hemen annesine koşmuş ve yaptığı iş nedeniyle ne kadar zorlandığını anlatmış ancak aldığı cevapla şaşkına dönmüştü. Her zaman en büyük destekçisi olarak ve annesi kızının içine düşme durumunu anlamıştı ancak Margot sinemayı tamamen anlatmak istiyor “Ben oyunculuktan vazgeçiyorum” ona sığınıyorum.

Annesi o anda belki de kızını üzmek için ona tamam demiş vakası biz bu muhteşem hamilelik artık perdede göremiyor olacakk. Ancak bir anne olarak kızının yetisi ve gücüne güveni tam olan bu kadın ona hayır demeyi başardı ve artık çıktığı bu kariyer yolculuğundan yönlendirme için çok geç gittiğini hatırlatmadı. Annesi Margot’ya bu yolda eşlik eden destekleri koruyanları verecek ve kızının arkasında her zaman durarak onun kariyerinin devamını sağlayacaktı.

Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

SETTE BİR KEZ DAHA ZORLU ŞAHNELER…

22 yaşında canlandırdığı Naomi Lapaglia karakterini onu bir anda yok etmenin eşiğine getirmişti ama Margot Robbie küllerinden yeniden doğacak ve artık Hollywood’un en çok kazananı ve adı ile yan yana getirilen oyuncularına sahip olmayı başaracaktı. Ancak kariyerini sürdürürken karşılaşma bir kez daha benzer bir durum çıktı. Güzel oyuncu o gün de açık yüreklilikle ve biraz da şakayla karışık anlatıyor: ‘The Wolf of Wall Street’in üzerinden dört yıl geçmiş, Margot bu kez de görevliliğiyla nam salan Alexander Skarsgard’la kameraların karşına geçmişti. İkilinin birlikte rol aldığı bu büyük bütçeli Tarzan film eleştirmenlerinden tam not alamadı ama Margot Robbie bir kez daha kendini zorlayan sahnelerle karşı karşıya kaldı.

Tarzan filmlerinin de hatıraları Leonardo DiCaprio’yla yaptığı gibi Alexander Skarsgard’la yakınlaşmak zorunda Kalmak, bir kez daha kameralar karşısında cinsellik içeren sahneleri çekecekti. Güzel kullanıcı bu duygu utangaçlığı ve biraz da sakarlığı kullanmaya girince filmden geride ilginç misafirhaneler olarak kaldı. Tarzan Efsanesi filmini canlandırmaya çalışan Robbie, rol arkadaşı Alexander Skarsgard’ı seviş sahnesinde sakatladığı iddiasıyla gündeme geldi. Güzel oyuncu, o sahnenin çekilmesi sırasında hatıralarda de fazla heyecanlanmaya devam ediyor “Alexander’ı sakatlamadım, onun yüzüne yumruk atmadım. En yakınına hızlı vurmadım” diye konuştu.

Çıplak sahneler eklerken çok zorlanmış… “Anneme gidip her şeyi itiraf ettim”

CİNSELLİK SAHNESİNDE ROL ARKADAŞINI YARALADI!

Bu film konuşulurken Margot Robbie’nin rol arkadaşı Alexander Skarsgard’ı yaraladığı, sahnenin çekilmesinden sonra aktörün vücudunda morluklar meydana geldiği iddia edilmişti. O dönemde çıkan haberlere göre yönetimi David Yates’in “Sahne biraz vahşi olacak. Alex’e biraz vur” yönetmeliği Robbie, oyuncu arkadaşını yumrukladı. Sahnenin çekimi ve tekrarları sırasında Margot Robbie’nin yumrukları fazla göründü, çekimden sonra Alex Skarsgard’ın görüntülerinde morluklar oluştu. Margot Robbie ise şakacı tavrını o günlerde de giymeyi ihmal etmemiş “Alexander çok güçlü bir adam, o kadarcık vurmaya dayanabilir. İkimiz de ode sahne biraz heyecanlandık” demişti.

.

Leave a Comment