Çok vatan haini var, bir temizlik icap edebilir

Kamuoyunda’kübbeli ahmet hoca‘ lâkabıyla’ Ahmet Mahmut Ünlüekonominin katkı açısından yorumda, “Nakit değerlendirme, temel kilerinizde” bulunun.

8 Eylül 2022 makine görüntüsüde Cübbeli, ”Önümüzdeki günler çok hayır göstermiyor. İlerisi hayırdır ama çok vatan haini var. Çok din devlet düşman var. Onun için bir temizlik de icap yapabilir” kullanımı. Ünlü’nün ‘tehdit’ içeren sözleri sosyal medyada tepki çekti.

Cübbeli ayrıca ”İnsan kenarda köşede onun için ekmek alacak para koymalı. İnsan bir senelik, temel niteliklerini, bozulmayacak mallardan kilerinde, ambarında bulundurulmalıdır. Bu sünnettir. Un, şeker, kuru fasülye, nohut gibi” de sarf ediyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER PEK HAYIR GÖSTERMİYOR”

8 Eylül YouTube gününe göre Haftada konuşan konuşmasında konuşan kişinin seslenen Cübbelinin seslenen Ahmet, “Memleketin koşullarıyla ilgili belli değil” diyerek şunu söylüyor:

  • Yunanistan’ı da onların dünyayı, dünyanın gavurlarının topları bize çevrilmiş. Suriye’de büyük bir siyonistan, Kürdistan kurmakrulmak üzere. Burada büyük endişeler, yeniden bir İstiklal Savaşı gibi, bir kuva-i milliye hareketlenmesi gibi, yeniden bir vatan müdafası gibi değişkenicab olabilir yani. Önümüzdeki günler pek iyi göstermiyor. İlerisi hayırdır ama çok vatan haini var, çok din-devlet savaş var, çok… onun içün de bir temizlik icab edebilir yani. Bundan dolayı ne bitmez ama çok fazla olur bir yanı yanı bundan. Bazı kere satacağın malın olsa da satamıyorsun demek olan zaman. bir piyasa çöküyor, evim var kaç tane aç kalıyorsun yani. Bir koronada iki üç senede bir çok meslek iptal oldu.
  • Onun içün tasarımında insan bir ekmek alacak bir… ne diyenlerden, sanalik barlardan, hani bozulmayacak mallardan, git de ekmek al demedik ama… Ona göre yani, ki sünnettir yaninda. Genel yaşam demiyorum, temel gereksinim açısından; undur, şekerdir, efendim kuru fasulyedir, nohuttur bunlar önemli şeylerdir yani erzak olarak. Etsan geçiş yerine geçer yani, sütsan süt yerine geçer. Bunlar, kuru şeyler, şeysiz bir yerde olacağı kadar kuru şeyler, rutubetten faydalanmayacak bir yerde muhafaza edilecek… Bir de bir kullanım yapılacak yerler, bu sünnet-i seniyeye uygundur.

Cübbeli Ahmet’in ‘seferberlik olması’nı neden ve ne amaçladığı öğrenilemedi.

Leave a Comment