Cübbeli Ahmet Hoca: Derin devlet olmalı.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak “Ahmet Mahmut Ünlü, Ulusal Kanal yayın olmalı” dedi, “bu devletlisinde” diyenlerin plann kopartılmasını istedi. Cübbeli çıkış’nin önceki derin devleti Fatih Altaylı yazdı: “Biz toplumdukler olarak derin devletten yakın. Derin devlet daha büyük devletten ya da zaten hiç yokmuş…”

abone ol

“Çok vatan haini var. Çok din-devlet düşman var. Onun için bir temizlik de icap edebilir” sözleri büyük heyecan uyandıran Cübbeli Ahmet Hoca, Ulusal Kanal canlı yayınında “derin devlet”i savundu. “Derin devlet olmalı. “Ahmedeceksa biri ne” diyene yapılacak’Bubbeli Hoca, devlete ayrılmalıdır’ diyene başına gidecek bir devlet olacak mı? Fatih Altaylı, Ahmet Hoca’nın Çözüm Süreci’ndeki derin inceleme C hakkında yazdı…

Derin devlet olmalı!…

Cübbeli Ahmet Hoca, Ulusal Kanal yayınında, “Derin devlet olmalı. Yanlışsa birileri ne olacak” deyip devam etti: “Hükümetler gelse de gitse de gidenleri olan bir kurum ona vakit lazım. Askere polise silah sıkanı, polisle tartışmasan, Meclis’te derursan… ‘Bu devlet parçalanmalıdır’ diyene maaş bir devlet var mıdır? Bu işe başının ihtiyacına ihtiyacın var. Siyasi yasak getirilmeli, vatandaşlıktan geçirilmelidir.”

Fatih Altaylı o sohbeti yazdı

Cübbeli Ahmet Hoca’nın derin devlet konuşmasını koparınca, Fatih Altaylı, Çözüm Süreci’nin devam edeceği günlerden Habertürk calı kaydı öncesi Cübbeli Hoca ile konuşma bugünsine taşıdı. İşte Altaylı’nın yönetimin ilgili bölümü: “Murat Bardakçı’nın üzerinde sohbet ediyorduk. Barış sürecinden çok dertli idi. ‘Fatih Bey, bu iş bu iş çok kötü gidiyor. Bu AK Parti ne olduğunun farkında değil.”

Yıllarca derin devletten çok çektik ama…

“Bizim olsaydık cemaatler olarak gizli devlet. biraz geçmişk ama en bildiğik ki, bir devlet var. höt diyen biri var. bu ne rezalet’ de biri vardı. Biz de hayretler içinde dinlemiştik.”

Çok din devlet düşmanı var! Temizlik icap edebilir

Cüb’e göre hafta haftasında bir sohbette yemek pişirmek için. bir İstiklal Savaşı gibi, bir Kuva-i Milliye hareketlenmesi gibi, yeniden bir vatan müdafası gibi vatanicap olabilir. Çok din-devlet düşmanı var… Gelecek çok hayır göstermiyor. Çok din-devlet düşmanlığı hayırdır ama çok haini var. onun için bir temizlik de icap yapabilir…”

.

Leave a Comment