Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

TAHİL KORİDORU, İKİLİ İLİŞKİLER…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan göre, görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkileri ve karşılaşma koridoruna ilişkin gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

TAHIL ANLAŞMASINDAKİ YAPICI TUTUMU NEDENİYLE PUTİN’E TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, görüşme ihracına ilişkin İstanbul Anlaşması’nın 120 günlük sürenin uzatılmasını düşünmeyeceği için Rusya Devlet Başkanı Putin’e teşekkür etti.

Rusya-Ukrayna savaşının uzamasının risklerini artıracağını, bu nedenle kısıtlama görüşmelerinin sağlanabilmesini sağlayacak şekilde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus ve Amerikan İstihbarat Başkanlarının Türkiye’de gerçekleştirdikleri temasların arazide kontrolsüz bir tırmanmanın önüne geçilmesi açısından anahtar rol oynadığını ifade etti.

PUTİN’DEN İSTİKLAL’DEKİ TERÖR SALDIRISI NEDENİYLE TAZİYE

Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’de bir doğalgaz merkezi tesis teklifinden memnuniyetlerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak bir ücrete bir önce ulaşmak için ekiplerin ihtiyaç duyduğu teknik, hukuki ve ticari değerlendirmeleri yapacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki terör saldırısı için ilettiği taziye mesajı da Rusya Devlet Başkanı Putin’e teşekkür etti.

*Haberin görseli AA tarafından servis edilmiştir.

Leave a Comment