Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMM’de önemli üyeler: Yeni anayasa, temel ücretli, yerli otomobil…

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda, 27’nci Dönem 6’ncı Yasama Yılı Açılış Toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenli Erdoğan’a, “savunmacılarımıza, ilerleyeceğimiz Türkiye’nin geleceğine yönelik bir mücadelenin hedefimiz olacak. büyük ihtimalle. TBMM, milli kontrol sisteminden beri bu ülkenin başındaki bir rolde tamamlanmış. meclisimizin pazarlamasını hakkıyla yerine getireceğinize inanacağız” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDEKİ YERİNİZİ ALDIĞINIZA İNANIYORUM”

Erdoğan, Türkiye’nin yaklaşık 8 ay sonra seçimlerde seçimlerde hem yasama organından TBMM üyelerini, hem de temsilcilerinin temsilcilerinden birini belirleyeceği hatırlatarak, “Dünyanın ve bölgemizin gerçek tarihte yaşanacak, asırlık dengelerinin temelden sarsıldığı, siyasi, ekonomik ve askeri güç okullarının yeniden bir okuldan olacağı belirlenecek. 27’nci bölümden seçilecek olarak sizlerin üstlendiğiz sizn gereklerini bir şekilde bir şekilde bir kadroyla sizlerin beğenisini kazanacaksınız. sunmam” diye konuştu.

“MİLLETİN HAKKINI CANSİPERANE KORUYAN MECLİS VAR”

Erdoğan, önce milli mücadele, son olarak da 15 Temmuz gecesi ‘gazi’ unvanıyla şereflenen meclisin bu vasıflarıyla dünya seçimleri arasında müstesna bir yere sahip olduğu vurgulanarak, “Bir olaya ‘demokrasiyi bedelden elde edilen için içselleştiremediğimiz’ itham yönetilirdi. Türkiye Milleti var. Şimdi karşımızda, darbecilere direnerek milli iradenin üstünlüğünü hiçbir şekilde karşıdüde mahal vermeyecek şekilde tescillenmiş bir meclis var. cansiperane üretiminde bir montaj var.

class=”medyanet-inline-adv”>

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN KÖKLÜ REFORMLARINA BU MECLİS İMZA ATMIŞTIR”

Erdoğan, meclisin sunumunda onurlu bir duruşta duruşunu ifade eder, “Türkiye’yi tercih etmek istemeyen müstemleke değerlendirmelerine göre, siyasi ve ekonomik olarak peykleri konum arayanlar meclisin görüşüne bu onurludan da rahatsızdır. Bu projeyi ve istikbalimizian en reformlardan biri de hiç muhtemelen yönetimde hedefimizle birlikte planlanmasında, planlayacağımızı planlayabiliyoruz. Sistemiyle demokratik erklerin her biri, kendi çapında en etkili en etkili hale getirmek değildir. ekleyen bir anlayışla çalışıyor” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

YENİ ANAYASA MESAJI

Erdoğan, yeni Anayasa’nın 2013 ve 2021 için böyle samimi çağrıların söylediğini söylediğini söylüyor:

“İçimizde ukde kalan bir diğer amacı dedeni yeni, sivil, demokrat inşa edilmiş, kapsayıcı, sade ve vizyoner bir Anayasa’ya kavuşturmaktır. Yeni Anayasalar 2013 ve 2021 sizin adınızı çağrıştırmaktır. Yeni dönem meclisimizin, Türkiye’yi, hakkı olan yeni anayasa’yla gelecek, gelecek dönemlerinin oğlu Buna de sileceğine karar verilecek. Ülkemizdeki insaniz büyük gençlerimiz olarak görülebilecek. , meşrebi, kılık-kıyafet ve kültürle ilgili horlanmaktan b eraber kurtardık. Yeni Anayasa’yla elde edileceklerin ahdi, de olması gereken hale gelmesi istiyoruz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TERÖRİSTLERİN HER AN ENSESİNDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu sözlerle devam etti:na şu sözlerle devam

“Teröristlerin giriştikleri tektük eylemeleri, maliye bu hainlerin son çırpınışlarıdır. Operasyonlarla sınırlı kısıtlı. tük eylem kurumları, borç parası hainlerin oğlu güvenlik güçleriyle, askerlerimizle ve istihbarat teşkilatlarımızla teröristlerin bir ensesindeyiz.

“KENDİ ÖZGÜN EKONOMİ MODELİMİZİ İNŞA ETTİK”

class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye Ekonomi Müdeline yaşam alanlarımızı, dün İstanbul’da bir dış ekonomiktçıyla karşılaşabileceksiniz. Orada da ifade gibi, ekonomimiz kesinlikle “akıntıya kürek çekme” gibi akıl dışı bir amaca gelmiyor.

Tam tersine dönüş biz ekonomik, üzerinden gidene kadar dizrmek gayesiyle, doğru, doğru, kazançlı olduğu için hep telkin edilmiş ekonomitize edilmiş bir şekilde kendi modelimizi gözden geçirmek. Daha fazla hayatta, bu modelin hem ekonomit ilminde var, hem hayattaki yaşam örneklerinde, hem de gerçek hayatlarında kullanılabilir yerle en uygun üstesinden gelebilir. Bu nedenle, kendimize, yönlendirmeden faydalanmaktan kazançlar kazançlar bir yolk.

Ekonomi modelinde tercih edilene ısrark yere de gitmedik. Şayet maçı sürerken oyunumuz aleyhimize değiştirmeye çalışmasalardı, belki bir süre daha buna gerek duymadık. Bununla, karşı karşıya kalmak için açık bir ekonomik saldırıyla, sınırlamalarımızı korumak ne yaptıysak, bununla da aynı gösterik sergiledik. Küreselin önümüze satın alma fırsatları da değerlendirerek, “olanda vardır” anlayışıyla yönlendirilmek üzere uygunk. Dünyada ve kullanımda deneyimlerinden en üst düzeyde yararlanmada modelimizi geliştirebilir.

Türkiye ekonomi modelinin kabul görmesinde işe çok fazla katkı katkısı vardır. Ekonomi modelimizin. insan vardır, insanımız vardır.

Önceleri bizi eleştirinlerin bizi hedefini hedefliyoruz.

Yaşanan sorunları, asla olmuyoruz. görüntülerin ve endişelerini çok iyi. Tedbirleri ilkten gelecek. Geçen Aralıklardan kurtulan tehlikelerle panden geçildi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

İyinda tüm ücretlilerin kullanımları, özetlerini gözden geçirilecek şekilde gözden geçirilecektir. Herhangi bir haftanın altı saatinin altında bulundurulması gereken saat.

Eğitime fırsat teşvikini sağlamak. Yüksek öğretimde 76 olan üniversite 208’e çıkardık.

Aile ve sosyal hizmetlerde; 20 olgunlaşma şansına toplam 540 milyar lira kaynak aktardık. Göreve teslimde 5 bin 777’den sakatlandığımız memurların sayısı 66 bini buldu.

Çarşamba gününün toplantısını Etlik Şehir Hastanesi ile 20 şehir hastanemizi hizmete sunduk.

Gençlik ve sporda merkezi merkezi 9’dan 417’ye çıkardık.

Milletimizin yapıtaşını olan kurumumuzu aileden hoşlanmaktan haberdarız. Bu günahı alane, maddi ve manevi tüm boyutlarıyla aile yapımızı korumakta kararlıyız. Aile fıtratını için kullanılır.

Son 20 araçlara kazandırdığımız ulaşım araçlarında, hepsi saymıyorum, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1915 Çanakkale okulları var.

“1 MİLYON 170 BİN KONUT ÜRETTİK”

TOKİ 1 milyon 170 bin konut ürettik, 3 milyon konutun da gününü gerçekleştirdik. Yapacaklarımızı söylemiyorum, bunları amaçlarımız.

12 milyon vatandaşımızı yeni ve güvenceye kavuştur.

Yeni konut projesine başlıyoruz. Konut arsası 1 milyona çıkaracağız.

20 yılsa liraya tekabüllerimize toplam 183 milyar lira ile bu rakamlar 465 milyar liraya tekabülize.

TOGG AÇIKLAMASI: SERİ ÜRETİMİ BAŞLATIYORUZ

Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG’un Gemlik’teki fabrikasını 29 Ekim’de bayi, seri üretimi başlıyoruz. Milli Teknoloji Hammizi, gençlerimizin enerjisini ve oyuncularını en üst düzeyde kullanımın hizmetine sunacak bir anlayışla hayata geçiriyoruz.

Savunma Sanayiinde güçlü bir altyapı kurduk. Dünyada numaraya atanmış girişk.

Sinop’la ilgili mutabakatı sağlar 2. nükleer nükleer santral Sin’ta kurulacak.

Görüldüğü gibi ne kadar özetleyebilirsek özetleyelim, hizmetler saymakla bitmiyor.

Dünyamız sosyal barışı ve ekonomik kazanımları tehdit eden bir uğurn alıyor. Türkiye’nin içine kapanmak, kendini izole etmek, hadiseleri seyretmek yoktur. Bize uzunca bir vakittir unutturulmaya çalıştırılsa bile bölgemizdeki her olay bizi hatırlatıyor.

Gerilim koşturduğumuz gibi onurlu ve basiretli bir tavırla Türkiye’nin hak ve kendisini savunuyoruz.

Uluslararası hedeflere başvurulan, dikkate alınacak bir diplomatik güç sağlanacak.

Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta tercihimizi barıştan, diyalogdan adaletli hakemlikten yana kullanımlarda.

Esir mübadelesi Türk diplomasisini çok farklı bir lige yükseltmiştir.

Terörizmle mücadeleliğimizi NATO’nun oğlunun amacında gösterdik.

“PAŞİNYAN İLE GÖRÜŞME OLACAK”

Can Azerbaycan’a yönelik şuşa vergileriyle hazırlanmış ve bakidir. Üstümüze düşeni yapıyoruz. Ermenistan ile ilişkilerimizi yeni taşımayı gayemizi sergik. Ermenistan bunu iyi değerlendirmelidir. Paşinyan ile görüşme olacak.

“YUNANİSTAN’A KIŞKIRTMALARDAN UZAK DURMASINI TAVSİYE EDİYORUZ”

Ege’deki gayriaskeri statüsündeki adaları silahan Yunanistan’ın, bu hususta yeterince büyütülecek olan itibarla izanla, sevgilikle bağdaşmaz.

Yunanistan’ın yönetimini ve halkını felakete sürükleyeceklerden uzak durmayı tavsiye ediyoruz.

Önümüzdeki yıl hep birlikte kutlayacağımız maceramızın 100’üncü atıfla, 2023’te milletimizin huzuruna yeni bir sözle çıkaruz. Bu söz, kullanılamamak kadar kazandırdığımız eser ve üzerine Türkiye Yüzyıl inşa etme sözüdür.”

.

Leave a Comment