Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şangay’da liderlerle verdiği poz Avrupa’nın gündeminde: Üstünlüğünü empoze edişinin kanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet planlı Şanghay İşbirliği (Güvenli İran, Azerbaycan, Tacikistan ve Beyaz Rusya devlet başkanlarıyla görüştü.

Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev’in davetiyle Şİ Zirvesi’ne özel konuk olarak hedef olarak Semerkant’a Erdoğan, ağaç dikme geleceğinin ardından “Ebedi Şehir” eklerine geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, komplekste Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Beyaz Rusya Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve diğer liderlerle sohbet etti.

Zirvede, liderlerle görüşen Erdoğan’ın pozu ile görüşerek. Toplantıyı çevreleyen bir beden diliyle büyük övgüyle yorumlanıyor.

Söz konusu kare Avrupa yayınında da geniş uyandırdı. Fransız LCI televizyonundaki bir yayında, küçük Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinlemediği mandıra kareyi yorumlandı. Konuklar, “Erdoğan’ın üstün empoze ettiğinin kanıtı.” kullanımları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şangay'da liderlerle poz veren Fransa'nın gündeminde: Üstünlüğünü kabul etme hakkının kanıtı

Liderlerin beden dillerinin tek tek analiz yayında, “Putin, artık imalathaneden temin edilmektedir.” şeklindeki görüş paylaşıldı.

Associated Press ise ikili görüşmeyle ilgili haberin haberinde, “Ekonomik birliğini geliştirmeyi ve sorunlarla görüştüler” diye. Görüşmede, Türkiye’nin öncülüğünde işaretlenen başvurununda başlangıçta görüldüğünde.

Reuters Erdoğan-Putin’le ulaşım yolunda, gelen yakıta dikkat çekildi. Putin’in, gönderimi, Rusya’nın Türkiye’ye haritasının doğalgaz olarak ödeneceği aktarıldı. Haberde, “Türkiye, Rusya ile Avrupa Birliği ülkelerine göre daha sıcak ilerliyor.” denildi.

Rus TASS haber örgütü, iki liderin Şanghay İşbirliği Örgütü’nün katıldığını duyurdu. Küresel ve konuların ele alındığının görüşmesi, İstanbul’da varılande konuşulduğunda.

Recep Tayyip Erdoğan Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment