Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın stratejisi, seçileceklere bir profille kalacak

2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte siyasilerin nasıl bir politika izlemeyeceği konusunda yavaş yavaş ilerliyor. Amerika Birleşik Devletleri ziyareti içinde hem Central Park’ta korumasız gezmesi, hem de Reuters muhabiriyle esprili diyalog kurması çok konuşuldu Erdoğan’ın yeni bir stratejiyle hareketiyle düşünüldüğünde.

Millî Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre seçicilere on aydan az bir süre “kayıtlı Erdoğan’ın hummalı bir bölümündekilere. Erdoğan’a yeni ekip halinde yeni elbise dikmeye çalışan, ilk provalarını da gerçekleştirdi. ABD Central Park’ta yok denecek kadar az korumayla gezintiye çıkan Erdoğan, parktaki insanlarla sohbet etti.

Öte yandan BM’nin 77’nci Genel kurulu için bulunduğu ABD’de Erdoğan’ın Reuters görüşmesiyle görüşmesinin yeni temel temel bir parçası olduğu ifade ediliyor. Reuters muhabirlerinin sorularının sorulacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın okuyucularını çağırarak, sorularını bir şekilde cevaplandırması sosyal gündemlerin gündeminde yer aldı. Devlet Başkanı Erdoğan’ın hem Central Park’ta korumasız hazırlığı, hem de muhabire esprili bir şekilde bakımının yeni imaj olarak değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle ‘One Minute’ oluşumuyla giderek artan sert mizaç kamuoyu tarafından beğeniliyordu. Ancak 20 yıl sonra sert üsluplu siyasilerden ve siyaset anlayışından okuyan yeni nesil, bağırmayan ve halkla sık görüşebilen bir model görmek istiyor. Bunu fark eden Erdoğan’ın ekibinin de Erdoğan’a bu okuldan yeni bir elbiselerini diktiği görülüyor. Benzer provalarda yapılması bekleniyor.

Haberler.com – Politika

Amerika Birleşik Devletleri Siyaset Politika Güncel Haberler

Leave a Comment