Cüneyt Çakır: ‘Kariyerimin bittiğini söylüyorlardı, finali yönettim’

class=”medyanet-inline-adv”>

A Milli Futbol Takımı yarın Gaziantep’te özel maç Çekya ile karşı karşıya gelecek.

MİLLİ MAÇTA JÜBİLE YAPACAK

Uzun yıllar Türkiye’yi uluslararası alanda başarılı temsil eden FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, A Milli Futbol Takımı’nın Çekya ile oynayacağı maçlarda jübile yapacak.

28 yıllık görev yaptığı hakemliği bıraktı TFF’de eğitimci olan Cüneyt Çakır, Çekya karşılaşmasının ilk 5 dakikasında görevin sonunda düdüğünü William Collum’a bırakacak.

CÜNEYT ÇAKIR’DAN AÇIKLAMALAR

Cüneyt Çakır, hakemlik kariyeriyle ilgili TRT Spor’a dikkat çekici açıklamalar yaptı.

İşte Cüneyt Çakır’ın sözleri;

Hakemliğe adım atarken en büyük hayalim Dünya Kupası’ndaki maç maçında. Ne mutlu ki, başarımı gerçekleştirdim. Onun mesleğin bir sonu var. Yarın da benim için son kez sahaya çıkma günü olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

İKİ KAT FAZLA ÇALIŞTIM

UEFA’da hakemlerin kategorileri vardı. Dört hakem denetiminden biz en son almaya başlarken; İngilizler, Almanlar, İtalyanlar vs ikinci kategoriden başlardı. Ben onları yakalamak için hep iki kat fazla çalıştım.

HAKEM ÇOK KONUŞMAZ

Hakemler çok konuşma, futbolun ana bileşenleri futbolculardır. Hakemin işi sahada konuşmak, yani adaleti sağlamak

DERBİ MAÇI YÖNETMEK SİZİ HAZIRLIYOR

Bir derbi maçı sonunda, sizi UEFA’da ve FIFA’da yöneteceğiniz zorlu maçlara hazırlıyor. Çünkü buradaki bileşenler zorluk seviyesi çok fazla. Ben bunun avantajını kullanırım.

KARİYERİMİN BİTTİĞİNİ SÖYLÜYORLARDI

Benim için en önemli maç Barcelona-Juventus maçıydı. Şampiyonlar Ligi finali.. Ciğerlerimden yaşadığım bir hastalık sonucu hakemlik kariyerinin bittiğini söylüyorlardı. O hastalıktan 6 ay sonra Şampiyonlar Ligi finalini yönettim.

.

Leave a Comment