Demircisinin kasasını gören bir daha usta bakıyor! ‘Bir benzeri daha yok’

Malatyalı demirci ustası Murat Bayduz tarafından yapılan ATV tipi araç trafiğite gören bir daha bakan. Hem arazide hem de şehir içi günlük kullanımda yüksek performans sergileyen araç sıra dışı modifiyeyle dikkat çekiyor.
Battalgazi ilçesindeki 22 araç tipinde yaşayan bir araç olan araç tipi trafikte gören bir bakışa sahip 38 Murat Bayduz tarafından kullanılan bir araç. Görenlerin hayrete açısından sıra dışı düzenlemelerle dikkatleri çekildiğine dikkat çekiyor.
LPG ile çalışabilen araç 1.6 motor performansıyla da her arazide yüksek performans gösterirken, 90 kilometre hız yapabiliyor.

Ekran görüntüsü_5

“KÜÇÜK YAŞLARDA BERİ TEKNOLOJİYE HEVESİM VAR”

Aracı nitelikteki Samsun’da bir arkadaşla görerek satın alındığında daha sonra Malatya’ya ifade eden Bayduz, “Yaklaşık 22 yıldırcı ustası olarak çalışıyorum. da Murat adında biri. Daha sonra ilana ortaya koyar. Ben de aracı ilanda görmüş. Aracı alıp sanayide oto elektrikçi arkadaşlar ve tamirci arkadaşlarla düzenleme yaptık. ” dedi.

Ekran görüntüsü_6

“TAMAMEN YERLİ ÜRETİMDİR”

Aracın yapımın bir yıled belirten Bayduz, “Aracım 1.6 Tofaş motorundan hoşlanır. Hidrolik direksiyon 4 olur. Yani aracım arazide her durumda nasıl olur. Tamamen yerli üretimdir. Yapım kadar yaklaşık 1 yıl sürüyor. 1 sonra geldiğimizde 1 ay da bizde olacak. Uğraştık. Aracın motoru 1. 6 şahin motor, karbüratör olarak karbürbüratörü üzerinde hidroliğek. Hidrolik direksiyon Aracıu “doblolarından ürettik. Aracımızın altında 2 tane Tofaş diferansiyeli var. Ayrıca aracımız olarak eski askeriye yapımımız tuzla cip alıcı olmak aracı olmak için 4 alıcı. Araçlarımız kışlık olarak üzerinde kullanabiliyoruz.

Aracının bir benzerinin Malatya’da görüşüen kaydediyor Bayduz satmayı aracı olduğununa 100 bin TL fiyatını biçtiğini.

Ekran görüntüsü_7

Ekran görüntüsü_8

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akademisyene şoke!  Akılalmaz sözler: 'Ensendeyim, motor'Akademisyene şoke! Akılalmaz sözler: ‘Ensendeyim, motor’
Kaşınmaya devam ediyor, bu Yunanistan'a bir uyarıdırKaşınmaya devam ediyor, bu Yunanistan’a bir uyarıdır
Balkondan iç mekan ucuz, pompalı tüfekle vuruldular!Balkondan iç mekan ucuz, pompalı tüfekle vuruldular!

.

Leave a Comment