Demirtaş ve Mızraklı, Mahsa Amini’nin ölümünü protesto etmek için saçlarını kazıttı

Başak Demirtaş Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı’nın, bir kısmı İran’da harcanan bir silahın askere alınmadığı Mahmini’nin ölümünü protesto için saçlarını kazıttığını duyurdu.

Demirtaş ve Mızraklı, Mahsa Amini'nin ölümünü protesto etmek için saçlarını kazıttı

Abone Ol

Google Haberleri

Başak Demirtaş, F Tipi Cezaevi’nde tutuklu eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanı tarafından Selçuk Mızralı’nın İran’da saçının bir kısmı tahmini hayalleri tarafından yaratılanın hayalini hayal etmek Mahsa Amini’ nin ölümünü protesto etmek için saçlarını kazıttığını duyurdu.

Selahattin Demirtaş’ın giriş sayfasından sosyal medyadan paylaşan Başak Demirtaş, “Selahattin ile Selçuk Hoca, İran’da saçının bir bölümü açık diye alınıp katledilen İran Mahsa Amini’nin protesto etmek ve’daki küçüklükte destek vermek için saçlarını kazıttıkları notu düştü.

Selahattin DemirtaşSelahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Saçı tarafından yetiştirilen İran’ın yolunun sınırlarının en derinlerinde gözden geçirin. Baskı ve acıma karşı koruma konusunun savunma alanında. Bugün için hücre arkadaşımız Dr. Selçuk Mızraklı’yla bugün saçımızı kazıttık.

Bütün zulüm, zorbalık düzenleri yüzünden küçük görülecektir. Direnenlere bin selam olsun.

Mahsa Amini’tan rahmetliği, ailesine ve halkına başsağsağımıza ve sabırla gidiyoruz, birlikte birlikte duygularımızı iletiyoruz”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment