Deniz Çoban’dan derbi hakemi Halil Umut Meler’e eleştiri: ‘Çıkartmadığı kartlar…’

Spor Toto Süper Lig’in 13’üncü haftasında Galatasaray , Beşiktaş’ı konuk etti. Heyecan dolu mücadele-kırmızılıların 2-1’lik mücadeleyle tamamlanırken tartışmayı hakem Halil Umut Meler yönetti. Maç öncesi eğitimden önce en merak edilenlerden oluşan aramalar.

MELER 5. DERBİSİNİ YÖNETTİ

2015-2016 Süpern bu sezon başında Galatasaray’da çalışıyor. Meler bu maçla birlikte 5. derbisine çıkmış oldu.

İLK KEZ G.SARAYBEŞİKTAŞ

İkişer kez Galatasaray-Fenerbahçe ve Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde düdük çalan Meler, ilk kez Galatasaray ile Beşiktaş arasında yapılacak bir derbiyi yönetti.

YÖNETTİĞİ MAÇLARDA SONUÇLAR

Halil Umut Meler’in Kariyerinde yönetilen derbiler şöyle:

23 Şubat 2020 / Fenerbahçe-Galatasaray: 1-3

19 Temmuz 2020 / Beşiktaş-Fenerbahçe: 2-0

21 Mart 2021 / Beşiktaş-Fenerbahçe: 1-1

21 Kasım 2021 / Galatasaray-Fenerbahçe: 1-2

G.SARAY BERABERE KALDI, BEŞİKTAŞ KAYBETTİ

Bu sezon 3 lig maçında görev yapan Halil Umut Meler, Galatasaray ve Beşiktaş’ın birer maçı yönetti. 8. deplasman ile-0-0 berabere savaşta düdük çalmak. Meler, siyah-beyazlı takımın ise 6. sezonda Medipol Başakşehir tartışmasını yönetti. Beşiktaş, söz konusu karşılaşmayı 1-0 kaybetti.

Dün akşam oynanan ve 3 gol sesinin çıktığı derbide hakem Halil Umut Meler’in çok tartışılan bir seçim olmazken Fanatik yayıncı ve eski Süper Lig hakemi Deniz Çoban, derbideki hakem değerlendirdi. İşte Deniz Çoban’ın o değerlendirmesi;

Sarı kartlarda cimriydi

Meler’in dün akşamki eleştirilecek yanı sarı kartlarında çok cimri davranması oldu. Çıkartılan kartlarda hatalarından ama çıkartmadan kendi başına çıkartmak zorunda kalmak ve kartlar oldukça fazlaydı.

Maçın hakemi Halil Umut Meler’in dün en iyi iş; sakin kalarak, atmosferin yükseldiği dakikalarda kontrolünü sağlama alması. Oyuncuların tepkilerini tepkilerini karşılamadı ve cezalandırdı. Ancak aynı hassasiyet teknik adamlar için gösteremedi. Tabii ki teknik adamların maçı kartsızsine, 4. hakem Kadir Sağlam’ın gerekli uyarıları yapamaması ve hakemini bilgilendirmesi de neden oldu.

Skoru hata yok

Maçında tamamı bir ceza durumu yaşandı. Akılda kalan bir penaltı yoktu. Akılda kalan bir kırmızı kart konumunda da yaşanmadı. Ancak Meler’in dün akşamki eleştirilecek sarı kartlarında çok cimri davranması oldu. Galatasaraylılar’a 3, Beşiktaşlılar’a çıkarttığı 4 sarı kartta da hata yaptı diyemem ama çıkartmadığı ve kendi hatalarından patlamak zorunda kalmış sarı kartlar epeyce fazlaydı.

Weghorst’un dirseğini atladı

4’te Weghorst’un Nelson’un gelen dirseğine, 9’da Barış’ın Gedson’u için çekmesinden, 88’de Tayfur’un Rashica’ya faulüne, uzatma dakikalarında Nelson/Tayyip itişmesine dört sarı kartlarını çıkartmalıydı.

73’te Mertens topu koluyla düzelterek önüne geçti. Redmond da Mertens’i düşürdü. Meler Mertens’in elle oynamasının yerine Redmond’un faulünü değerlendirince; iki eden Josef’e ve faulu yapan Redmond’a sarı kart çıktı.

89’da Icardi, Gedson’a faul yapma meler faul olmaya başladığıca Oliveira’nın tepkisine sarı kart çıktı.

.

Leave a Comment