Dijital platformlar, tarafından daha fazla tercih edilmek için yeni içerik kullanılacaktır

Yeni sezon dizileri, yerli, yabancı filmler, aylık ödeme tutarları, kampanyalar, müptel olunan diziler derken online yayın izleme platformaları arasında kıyasıya rekabet etmek.

The Walt Disney’ dijital yayın platformu Disney+ Türkiye’de yayınlanmaya başladı.

BluTV, Exxen, Puhutv ve Kazanç gibi yerli platformların da bulunduğu pazarda fiyat rekabeti de gün geçtikçe artıyor. Araştırmalar gençlerin daha çok tercih edilen platformaları gibi görünüyor. Dijital platformlar cep telefonu, bilgisayardan, tabletlerden de gidişat mekan ve zamanınından az alınacak. Dijital yayın platformlarında günde 6-8 saatlerin kullanım oranlarında 50’ye kadar çıktı. Zengin içerik ve ise kullanıcılar için dijital platformlar düşünülür.

Bugüne kadar çok zengin ve yüksek bütçeli dizi ve gündemlerle olan Netflix bu yana fiyatlarına iki kere zam yaptı. 2022 Nisan’da yüzde 95’i yüzde 27 ile 42 plan Netflix’in Türkiye’deki ekiplerine yıl bitmeden yüzde 21 zam daha geldi. Fiyat bilgileri ve yeni pazara marketle dijital yayının nasıl olacağı merak konusu. Türkiye’de yayın yapan bazı dijital platformları, fiyatlarını ve sundukları ayrıcalıkları derledik.

ORİJİNAL İÇERİKLER

-Netflix: Amerika aracı Netflix, abone sayısı ve bilinirlik öncüleri arasında yer alıyor. Netflix, dünya çapında çok farklı içerik çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Netflix’in en ucuz paketi olan ve SD yayın kalitesi olarak anda tek bir şeyden faydalanmak için temel donanımlarda kullanılan ücret 45.99 TL. Aynı anda kullanımdan yararlanma standart paketin aylık ücreti 69,99 TL. Ultra HD yayın kalitesiyle dört.

– Disney+: Disney+ ile Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha fazla etkinlikteki en yeni sunumları sunuyor. Platform, 170’i orijinal binden fazla film ve 400’den fazla dizi, belgesel ve özel içerik arşiviyle yerli orijinal yapımları izleyiciye sunuyorlar. Platformun aylık fiyatı 34.99 TL. Yıllık fiyatı ise 349.90 TL.

– BluTV: Yerli ilk dijital platform olan BluTV, 2015’te yayınlanmaya başladı. Kendi özel yapımlarının yanı sıra sıradaki dünya çapındaki seçeneklerde de izleyicilerine sunarlar. BluTV, 1 aylık ücretsiz deneme veriyor. Yıllık Nitellerde ise aylık 22.90 TL.

– Mübi: Sanat ve tarih filminleri için iyi bir seçenek olan “Mubi”, 7 gün ücretsiz deneme sunar. Mubi’nin, zevk almak 399,99 TL.

– Exxen: Acun Medya’nın 2021 yılı içerik oluşturma platformu, yapımını öne çıkaran içerik platformudur. Exxen dünya çapındaki ve Türkiye’deki futbol organizasyonlarının da yayıncılığını sürdürüyor. Exxenspor üyeliği aylık 94,90 TL.

– Amazon Prime: 2020 yılında Türkiye’de yanınıza ve Prime Video içeriklerinin sıra e-ticaret platformu Amazon üzerinden yapılan online alışverişlerde hızlı servis sunan Amazon Prime’ın aylık ücreti 7,9 TL.

– Kazanmak: Kazanç, dijital içerik platformları 2019’da katıldı. Eğitici ve kısa videolar, yerli ve yabancı diziler ile canlı şekilde hikayeler istek gönderme. Aynı anda eğitim sunumu sunan Gain’de kullanım fiyatı 13.90, satış fiyatı ise 166.80 lira.

IPHONE 14 İÇİN ÖN SİPARİŞ DÖNEMİ

Apple’ın 7 Eylül’de tanıttığı, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için Türkiye’de ön siparişler alınmaya başlandı. En ucuzu 30 bin 999 TL en pahalısı ise 57 bin 199 TL olan iPhone 14 modellerinde en yakın parasal tüneller ise depolama kapasiteleri 23 Eylül – 27 Eylül beklentilerine olacak.

ARMUT’A 15 MİLYON AVRO YENİ YATIRIM

Türkiye’nin önde gelen bir platformu Armut.com, askeri Pronto birleşmesi sonrasında, farklı bir markayla, Türkiye ve İtalya’nın hedefinde bir hedefin hedefinde, İtalya’nın hedefinden 14 çıkaracak. Çoğunluk hissesi ve yönetimi Armut’ta olacak. Armut, bu yeni yatırımla 15 milyon Avro yatırım aldı.

MATEBOOK X PRO TÜRKİYE’DE SATIŞTA

Huawei’nin 14.2 inçlik sahibi olan yeni akıllı telefon MateBook X Pro 2022 Türkiye’de 45 bin TL’lik fiyatla satışa sunuldu. MateBook X Pro, HUAWE’nin P3 renkgamını ve 1.07 milyarlık özelliği ilk uygun bütçe olma özelliğidir. Yeni amiral sistem tasarımı, beş metrelik bir sınırların içinde 360 ​​derecelik ses alımını tamamlamak için yeni bir yazılımda dört plana sahip.

MODEL FABRİKALARDA CANIAS4.0 TEKNOLOJİSİ

Global teknoloji şirketi IAS, Türkiye’de yeni bir proje başlatıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü ve halkla ilgili çeşitli etkinlikler ile ilgili programlarda, Türkiye’nin çeşitli kampanyalarında yer alan KOBİ Uygulamalı KOBİ Y, canias4.0 tasarım ile yönetilecek.

IAS IoT Ürün Müdürü İbrahim Tataroğlu, “UNDP ile yeni sözleşme imzalandı. IAS olarak, canias4.0 teknolojilerinin tasarımında güneş teknolojilerimiz ile Kayseri, Konya ve Bursa’da tüm Model Fabrikalarda ve standartlaştırılmış çözümler, altyapı altyapısı (donanım ve yazılım entegrez). Sun bizim bütünleşik sistemlerle sistemlerimizi korumak için sahip olacağımız enerjiyi en aza indireceğiz.

KOBİ’lere fayda sağlamak amacıyla dijital dönüşüm hakkında teorik ve deneyimsel eğitimler de vereceklerini belirten Tataroğlu, “ERP, MES ve IOT konularını temel yetkinliklerimizi ve teknolojilerimizi hizmete sunacağız. Akıllılardan küçük fabrikalar geçiş için kullanılacak bu proje hakkında konuşulacak olan “diye”.

FİBERDE 2 MİLYON MÜŞTERİYİ BULDU

Edirne’den Diyarbakır’a, Gaziantep’ten Kocaeli’ne kadar 28 ile fiber götüren Turkcell, fiber internet kullananları takip eden 2 milyonu aştı. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Kutlamayı tüm Türkiye’deki elyaflarla yapıyoruz. Kayıtsız şartsız bu hafta sonu boyunca tüm evlere 1.000 Mbps hız hediye ediyoruz” dedi. Erkan Konseyi mayısta yayında yayınlanan rapora, Türkiye’nin 39 Avrupa ülkesindeki fiber içinden 21’incisinde yere İnternet’te “Türkiye’nin doğru ve verimli kullanılabildiği için ‘doğru çözümde görüldüğü gibi. Hatta Avrupa’dan satın alınabilir fiberin yaygınlaştırılmasına yönelik olarak yatırımcıların projelendirilmeye başlanması ve gelecekte olması bekleniyor. Ortak altyapıya şimdi geçmezsek, üç yıl sonra çok geç olabilirdi” dedi.

Leave a Comment