Dikkat! Tecrübeli Analist Bitcoin’de Yüzde 500’lük Artış İçin Tarih Verdi! 2 Önemli Şart! › CoinTürk

Bitcoin (BTC) son dönemde yaşanan krizler sırasında yerinde sayarken, önde gelen bir analist BTC’de yeni zirve ve ayı haklarına yönelik kayıtları paylaştı.
Okuma Süresi: 3 Dakikalar

Bitcoin (BTC) son dönemde yaşanan krizler sırasında yerinde sayarken, önde gelen bir analist BTC’de yeni zirve ve ayı haklarına yönelik kayıtları paylaştı.

100.000 Dolar Ne Zaman ve Hangi Şartlarda Mümkün?

Stok-Akış-Modeli ile beğenilen analist PlanB, Bitcoin’e yönelik iyimserliğini sürdürüyor. Analist Benjamin Cowen ile yaptığı yeni bir röportajda PlanB, kripto para borsası FTX’in iflası ve daha sonra yaşanan türbülanslara rağmen, BTC’nin bir sonraki halving olayından sonra 100.000 harcamanın sürpriz olmayacağı iddiasında bulundu. PlanB’ye göre, Bitcoin’de büyük bir ralliyi tetikleyebilecek önemli kriterler arasında Rusya-Ukrayna savaşının sona ermesi veya Fed’in mevcut para politikasına son vermesi yer alıyor. Uzmana göre, FTX‘in menfaati tabii ki ki piyasayı derinden harekete geçirir. Bu, kısa süreli süreyi sürdürecek bir olay. Ancak bir sonraki halving’e kadar önümüzde bir buçuk yıl var. Bitcoin, uzun vadede bu seviyeleri alacak.

Dolayısıyla, parasal kenarları veya Rusya ile Ukrayna’daki savaş yollarından 100.000 kişiye ulaşabilirsiniz. Uzman, stok-akış modelinin 2024’teki tahmini bu ile uyumlu bir şekilde çalıştırılmasının nedenini çiziyor. Stok-akış modeli, bir varlığın mevcut fiyatını arzının üretilme hızıyla karşılaştırarak değer değişikliklerini tahmin eder. Kripto para güvenliğinin dibe vurup vurmadığı konusunda B planıBitcoin’in tipik olarak rekor yüksek bir fiyata dokunduktan yaklaşık 18 ay sonra ayı yapısının en düşük noktalarına ulaştığını söylüyor.

Bitcoin’de Dip Ne Zaman Gelecek?

Analist göre, BTC taban seviyesinde 3 içerisinde ay ulaşabilir. 2015 ve 2019 ayı piyasalarına dikkat çekici uzman, uzun vadede her şeyden uzaklaşacağını iddia ediyor. Analist ayrıca önemli bir görüşme getiriyor. Bitcoin’de yükselme, yarılanma sırasında veya yarılanmadan sonra başlamıyor. Ayı gizliliğinin sonuna ulaşıldığında başlayacak. Bu, bugün olabilir. Veya gelecek ay. Ya da belki üç ay sonra. Ama sonunda BTC, ivme kazanma. Bitcoin, %2,2’lik bir diziyle an itibariyle 16.589 dolardan işlem görüyor.

Bazı analistlere göre, makroekonomik ortam ve piyasadaki hisyat, Bitcoin fiyatını aşağı çekmeye devam edecek. Bitcoin şu anda bir ayı barındırıyor ve dip seviyesi oluştuktan sonra yükselecek. Ancak, Fed’in faiz artırımları kripto paraların önüne en büyük engel olmaya devam ediyor. PlanB, geçmiş haftalarda BTC fiyat hareketine dair şu önemli açıklamayı yapacak:

Bitcoin, yaklaşmakta olan boğa görevi için bir dip seviye oluşturuyor.

.

Leave a Comment