Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan ‘New York Times’ tepkisi: ‘Her yerden turist var…’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstiklal Caddesi’nde bombalı saldırının yanına gitti. Çavuşoğlu, burada esnafı da ziyaret etti.

Patlamanın olduğu yerde karanfil de bırakan Çavuşoğlu, “Bali’ye hareket ederken terör saldırısıyla ilgili olarak hep beraberdeydik. Süre içinde yetkililerimiz, güvenlik güçlerimiz, saldırıyı gerçekleştiren, bombayı koyan ve arkasında olan kişilerle ilgili yükümlülüğünü koruyarak bu terör saldırısını gerçekleştiren kişi ve diğerlerini gözaltına aldılar. Yurt içi yurt dışı Türkiye 40 yıldır farklı terör örgütlerinden çok çekti ama güçlenerek yoluna devam etti” kullanım kullandı.

‘HER YERDE TURİSTLER VAR’

Çavuşoğlu, Halkımızın, özellikle Beyoğlu’ndaki esnafımızın dirayeti bizim en büyük gücümüzdür. ‘den takip ettiklerimiz. Lübnan’a kadar İran’a kadar, her yerde yaşayanlar var.Sonunda bu terör saldırısının farklı nedenleri var, gol var ama hiçbiri Hedefe ulaşamayacaklarını gördüler” diye konuştu.

NEW YORK TIMES’A TEPKİ

New York Times’ın saldırıyla ilgili haberine ilişkin de konuşan Çavuşoğlu, “Özellikle Amerika’da bir gazetenin böyle bir manşet attığını gördük. Terörle mücadelede bunların iki yüzlülüğünü çifte standardını yaratmasıyla vurguluyoruz. Bu terör saldırısını kim gerçekleştirdi, gerçi saldırılarını de var, PKK, YPG, PYD diyemeyenler kendi içimizde de var. Yurt dışında da maalesef onları tekrar görüyoruz. Çifte standardın ve ikiyüzlülüğün örneklerini sergilemeye devam ediyorlar” dedi.

“ÖRNEKLER TURİSTLERİN KORKMADAN GELDİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Çavuşoğlu, “Türkiye’nin turizmi etkilemek önermesi. bahseden basın yayın organlarının da bu saldırıyı sadece turizm açısından bakması da ibretliktir. dedi.

Leave a Comment