Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan NYT’ye tepki

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan NYT’ye tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstiklal Caddesi´nde terör saldırısının idam noktasında gözlemlerde bulundu.

Çavuşoğlu, terör örgütlerini nerede olursa olsun temizlemeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Bugün şu noktaya gelene kadar çok sayıda turist görüldü. Uruguay´dan Malezya´ya kadar, Latin Amerika´dan Uzak Doğu Asya´ya kadar, her yerde yuvalar var. Türkiye´nin turizmi etkilemek amacını gütmektedir.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstiklal Caddesi´nde saldırının yanına gitti. Çavuşoğlu, burada esnafı da ziyaret etti. Patlamanın bulunduğu yerde karanfil de bırakan Çavuşoğlu, “Bali’ye hareket ederken terör saldırısıyla ilgili hep beraberdeydik. Kısa süre içinde askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz, saldırıyı gerçekleştiren, bombayı koyan ve arkasında olan kişilerle ilgili saldırıya saldırarak bu terör saldırısını gerçekleştiren kişi ve diğerlerini tutukladılar.Yurt içi yurt dışı bağlantılarla ilgili açıklama da sonucunu yürütüyoruz.Biz de Devlet Bakanlığı olarak gerekli desteği veriyoruz.Bir yandan bu terör saldırısını gerçekleştirenlerle ilgili süreç devam ederken diğer yandan terörle mücadelemizi de hedefle sürdüreceğiz.Türkiye 40 yıldır farklı terör örgütlerinden çok çekti. ama güç kullanarak devam etti” ifadelerini kullandı.

“HER YERDE TURİSTLER VAR”

Bakan Çavuşoğlu, “Halkımızın, özellikle Beyoğlu´ndaki esnafımızın dirayeti bizim en büyük gücümüzdür. Bali´den takip ettikleri. Filistin´den Lübnan´a kadar İran´a kadar, her yerde yaşayanlar var.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİ TEMİZLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bakan Çavuşoğlu, “Biz tam olarak, terör örgütlerini Türkiye´den ve komşuların nerede olursa olsun temizlemeye devam etsin” dedi.

Amerikan gazetesinin saldırıyla ilgili manşete ilişkin de Çavuşoğlu, “Özellikle Amerika´da bir gazetenin böyle bir manşet attığını gördü. Terörle mücadelede bunların iki yüzünün çifte standardını her kurtuluşuyla vurguluyoruz. içimizde de var.Yurt dışında da maalesef bunları tekrar görüyoruz.Çift standardın ve ikiyüzlülüğün örneklerini sergilemeye devam ediyorlar” diye konuştu.

“ÖRNEKLER TURİSTLERİN KORKMADAN GELDİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Çavuşoğlu, “Türkiye’nin turizmi etkilemek niyetini esas alıyor. ve hukuktan bahsetmeen basın yayın organlarının da bu saldırıyı sadece turizm açısından bakması da ibretliktir.Onlar ne derse desinler, onlar o terör örgütlerini desteklemeye devam etsinler, silah vermeyen, eğitim vermeye devam etsinler” dedi.

“OPERASYONLARIMIZ BİTMEZ”

Çavuşoğlu, “Biz onların tepelerine binmeye devam ediyor, teröristleri temizlemeye devam ediyor. Hiçbir şey bizi yıldıramaz. bir devlet, daha güçlü bir millet olsun inşâallah.operasyonlarımız bitmez.teröristleri sur´de olsun, ırak´ta olsun avlamaya devam ediyoruz. DAEŞ´e karşı operasyonlarımız devam ediyor.İçeride ve ağırlıklı olarak FETÖ´ye karşı mücadelemiz de hedefle devam ediyor” ifadesini kullandı.
Leave a Comment