Dişlerdeki bu belirti kalp hastalıklarının habercisi! Felce tebriklerini gönderiyor…

Yaptığımız, seçmediğimiz ve içtiğimiz şeyler kan basıncımızı, sonuçlarımızı ve kalp atış hızımızı önemli ölçüde maksimuma ve nihayetinde genel kalp fonksiyonumuzu yükseltmeye. İşte kalp yorgunluklarından faydalanabilecek o alışkanlıklar…

ŞOK DİYETLER UYGULAMAK VE BELİRLİ BESİNLERİ TÜKETMEMEK

Temple Üniversite Hastanesi kardiyoloji şefi Dr. Örneğin, düşük yoğunluklu diyetine bağlı kalan insanların önemli bir makro besin olan sağlıklı yağlardan kaçındığını görüyor. Ardından ise çok fazla karbonhidrat tüketebilirler. Edmundowicz’e göre, bu tür bir diyetin bulunduğu seviyedeki bir dizia neden olmazken, kilo alımına, şeker sistemi ve diyabet sistemi üzerinde çok fazla strese neden olabilir. Şok diyet benzer şekilde canlandırma sistemini zorlayabilir ve barındırabilir, yeme sınırlarındaki ani ve aşırı bir değişimin kalp işlevinde bozulmaya yol açılabilir. Edmundowicz, “Bir uçtan diğerine ani geçişler yapmak kalp sağlığınızı da olumsuz etkiler” diyor.

SOSYAL İZOLASYON VE YALNIZLIK

Kardiyolog Dr. Rigved Tadwalkar’a göre, diğer insanlardan izole olmak da kalp sağlığımız üzerinde derin bir kullanıma sahip olabilir. Yakın zamanda sosyal yapılan bir araştırma, yaşlı kadınların izolasyonda yaşadıklarında %8 daha yüksek evlenme hastalığı riskine ve yalnız yaşadıklarında hayal hastalığı riskine %5 daha yüksek oranda sahip olduğunu buldu. Hem sosyal izolasyon hem de yalnızlık yaşayan insanlar için kalp hastalığı riski %27’ye çıkıyor. Dr. Edmundowicz’e göre sosyal izolasyon da uzatmanın kullanılması ve taşınması, hareketsiz yaşam tarzı ve kötü beslenme ile aldatma gibi risk ailelerine yol açabilir. Dr. Edmundowicz, “Sosyal izolasyon çok önemli ve kalp sağlığına katkıda bulunuyor” diyor.

.

Leave a Comment