Dünya gazetesi yola yeni isimle devam ediyor

21 Kasım’dan itibaren “Nasıl Bir EKONOMİ” adıyla devam edecek.

Yeni yayın aynı ekip ve aynı çizgiyle çıkarılacaktır. Dünya adının sonlanmasının yansıması olarak ise marka beklentisine sahip hissedarın “sürdürülebilirliği olanaksız kılan koşullar” gösterildi.

Dünya gazetesi, 2019 yılında eski yayıncısının yönetimi altında uzun süredir sıkıntılı bir yolculuğun ardından birinci noktaya geldi.

Gazetenin kullanım markasını kurtarmak için gazeteyi devraldı. Dünya markası satın alma vaadiyle kiralandı.

Mevcut sözleşmenin ilk üç yıllık döneminin sona ermesinin ardından yeni sözleşme için müzakereler başladı. Dünya büyüme sürecini şöyle anlattı: “Umudumuz ve dileğimiz Dünya adıyla birlikte yürümekti. Ancak yenme süreci, fedakarlık sınırlarını zorlamamıza rağmen maalesef bitirmeye girdi. Önceki sözleşmenin ruhuyla bağdaşmayan ve sürdürülebilirliği olanaksız kılan koşullarla karşı karşıya kaldı. Devamla, son anda tarafımıza iletilen ihtarname ile sözleşmenin yenilenmeyeceği bilgisini aldı. ‘Çalışanların gazetesi’ deneyiminden bağımsız cesaretle, yeni bir yayınla devam etmeye zorlamaya çalıştık. Dünya’ya hayat veren ekip olarak aynı ilke ve anlayışla 21 Kasım Pazartesi gününden başlayarak kaldığımız yerden “Nasıl Bir EKONOMİ” adıyla yolumuza devam etmek. Yine aynı ekip ve aynı çizgiyle her gün birlikte olması, gayreti ve daha fazlasını sunmak heyecanıyla gazetemizi sizlere ulaştıracağız. Ekonomiyi birlikte izleyecek, birlikte yorumlayacağız.”

Leave a Comment