Dünya gazetesinin ismi değişti: Zorunlu bir veda

DUVAR- Ekonomi gazetesi Dünya, bugün son ödemeyi çıkardı. Zorunlu bir veda tarafından Dünya çalışanları; yeni bir başlangıç’ başlığıyla yapılandırılan gazetenin isim hakkı anlaşmasının uzatılamadığı belirtildi.

21 Kasım’dan itibaren ‘Nasıl Bir Ekonomi’ ismiyle yayına devam ederken, gazetenin yeni sitesi de ekonomim.com oldu.

Gazetenin son okuma yer alan yazıda şu ifadeler şiddeti:

“Her yolculuğun sonunda bir durak var… Bizler de sonunda bir yolun sonunu bitirir… İstemeyerek ve gördüklerinden olmayanlar… Türkiye’nin tek ekonomi gazetesini her gün size yoğun bir içerikle, yansıtma, muhafaza ve dürüst bir yayıncılık anlayışıyla ulaştırma çabamızı, ‘ Temizlik’ DÜNYA ailesi olarak eldeki bu sayı ile noktalıyoruz.DÜNYA’nın alışılmadık bu son yolculuğunun en yakın tanıkları, hiç şüphesiz sizlersiniz…

Hatırlayacağınız gibi, uzun boylu sıkıntılı bir operasyon bir sonraki şampiyona noktasına gelen bu değerli markayı kurtarmak ve işini korumak amacıyla, bundan tam üç yıl önce bu yola çıktık. çalışanlar olarak her türlü maddi ve manevi fedakarlığı önceden gözetleyen ve duayen gazeteci merhum Nezih Demirkent’in bakış açısı DÜNYA’yı birlikte döndürmeye karar verdik; satın alma vaadiyle gazetenin isim kullanımını kiraladık.

Sorumluluğumuz büyük, imkanlarımız son derece kısıtlıydı. Yılmadık; kendi gazetemiz olarak sahiplendiğimiz DÜNYA’yı her gün aynı heyecan ve sona erdirmek için size ulaştırmak için adeta gecemizi gündüzümüze kattık. Basında belki de eşi bulunmayan örnek bir model yarattık. Ve gururla ifade ediyoruz ki, DÜNYA’nın itibarını ve marka değerini, çıktığımız dönemi katbekat üzerine taşıdık.

Bu zor ve sıkıntılı süreçte en büyük desteğinizi aldık; çiftleşme dayanışmayı siz değerli okuyucularımızdan gördük. Yakın desteğiniz ve bize büyük bir güç veren desteğiniz, eğitmenlerin ve medyanın içinde bulunduğu konumlar, bu zor yolculuklar muhtemelen ilk yılını bile tamamlayamazdı. Bu yaratmayla tüm okurlarımıza, bize olan inançları ve olağanüstü destekleri için sonsuz teşekkür ediyor, şükranlarımızı ve minnettarlığımızı sunuyoruz. Nihayetinde, mevcut sözleşmenin ilk üç yıllık döneminin sonu sona erer. Umudumuz ve dileğimiz DÜNYA adıyla birlikte yürümekti. Ancak yenme süreci, fedakarlık sınırlarını zorlamamıza rağmen maalesef bitirmeye girdi. Önceki sözleşmenin ruhuyla bağdaşmayan ve sürdürülebilirliği olanaksız kılan koşullarla karşı karşıya kaldı. Devamla, son anda tarafımıza iletilen ihtarname ile sözleşmenin yenilenmeyeceği bilgisini aldı.

Bu durumda tek seçeneğimiz kaldı; kendi yolunu çizmek… “Çalışanların gazetesi” deneyiminden harekete geçme cesaretiyle, yeni bir yayınla devam etmeye çabaladık. Uzun yıllar emek verdikleri, sıkı bir yardım bağı oluşturduğumuz DÜNYA’dan kopmak kolay olmadı. Elbette içimiz buruk… Ama yeni bir yol açılınca hale gelmişse, heyecanımızı kırgınlıklarımızın zirvesine taşımalıydık…

Ve bir son-bir başlangıç ​​diyerek yeni bir yola çıktık. DÜNYA’ya hayat veren ekip olarak aynı ilke ve anlayışla 21 Kasım Pazartesi gününden başladığımız yerden “Nasıl Bir EKONOMİ” adıyla yolumuza devam ediyoruz. Yine aynı ekip ve aynı çizgiyle her gün birlikte olması, gayreti ve daha fazlasını sunmak heyecanıyla gazetemizi sizlere ulaştıracağız. Ekonomiyi birlikte izleyecek, birlikte yorumlayacağız.

İlkeli yayıncılığı dünyada attığımız bu yeni ekonomi yöntemleri en büyük desteği yine sizlerden, okurlarımızdan geleceğimize inancımız tam…

Birlikte yolumuz açık olsun!” (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment