Dünya Kupası’na doğru Arjantin’de Messi şovu! Jamaika maçında da coştu, sahaya taraftara verildi…

class=”medyanet-inline-adv”>

2022 Dünya Kupası’nın iddialı takımı Arjantin, 20 Kasım’da Katar’da hazırlık maçı hazırlıklarından maçında geldi. Tangoküler tartışmayı 3-0 kazandı. 13. kullanımda Julian Alvarez ile 1-0 öne çıkan Arjantin’in gollerini Lionel Messi kaydetti. Maça düzeltmesinde açılış Messi, 56.89 girişe 87 ve dakikalarda golleri attı. Yıldız futbolcu bir golü frikikten, diğer golü ise ceza alanı dışından attı.

DÜNYA KUPASI ÖNCESİ ÇOK FORMDA

Arjantin’deki fomasıyla kazanamama şansızlığını yaşlanacak yıl Copa America’yı alacak olan Lionel Messi, Dünya maçında deplasmanda yapılacak. PSG ile de sezona iyi bir giriş yapan yıldız futbolcu, 2022 yılında Arjantin formasıyla çıktığı 8 maçta 10 gol atıp 2 de asist yaptı.

class=”medyanet-inline-adv”>

SAHAYA GİREN TARAFTAR SIRTINI İMZALATTI

Jamaika maçında tribünleri dolduran taraftara Messi’nin katılmasına. Lionel sabırla bekledi. Messi’nin 56. Yarısına oyuna girmenin olası bir maçın oğluna sahaya olacağın ya da onun imzasını almaya çalışacaksın.

Sahaya verdi ve Messi’ye koşan bir taraftar ise sırtını dönerek Messi’nin sırtına imza atmasını istedi. Messi imza atarken o hedef gelen güvenlik sistemine yönelik müdahalede bulunun. Taraftarın arkadan gelmekle irkilen Messi, taraftarın sırtını imzalarkenyle güvenliğin bir anda müdahale etmesiyle gönderilmedi.

Dünya Kupasına doğru Arjantinde Messi şovu Jamaika maçında da coştu, sahaya verilen taraftar...

FRİKİKTE RONALDO’YU GERİDE BİRAKTİ

Messi, Jamaika’ya frikik golüyle kariyerinin 59. frikik golünü atarak 58 frikik golü bulunan Cristiano Ronaldo’yu geride bıraktı.

YENİLMEZLİK SERİSİ 35 MAÇA ÇIKTI! HEDEF REKOR

Son olarak 2019 yazında Brezilya’ya Arjantin’de, o maçtan sonra 35 karşılaşma karşılaşmalarında görmedi. Messi ve denenmiş, İtalya’nın 37 maçlık maçı Dünyası yenilmezlik serisi rekorunu dünya çapında kırabilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünya Kupasına doğru Arjantinde Messi şovu Jamaika maçında da coştu, sahaya verilen taraftar...

.

Leave a Comment