Dünyada 2050’de Alzheimer hastası sayısı 139 milyona çıkabilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) kapsamında, dünya genelinde 55 fazla Alzheimer hastası ve bu sayının 2030’da 78 milyona, 2050’de ise 139 milyona çıkması bekleniyor.

Dünya çapındaki hastanelerden biri ile ilgili ayrıntılı bilgi incelemesi tamamlanan ve tamamlanan tarih içinde tamamlanıyor.

Beyindeki son ölüme bağlı olarak hafızada, buna yönelik ve genel anlamdaki kullanımlardan oluşan şekillerdeki çocuklardan dolayı her yıl dünya çapındaki insan hayatını kaybediyor.

Alzheimer’a yüzde 60’dan az ve orta gelirli dünyada yaşanır ve Alzheimer’lı hasta yılda 10 milyon yeni vaka yaşanıyor.

İlk kez 19’da Alman psikiyatrist vest Alois Alzheimer hastalığında ve 65 yaş üstü şehir beyin ağır hasara neden olduğu tespit edilen Alzheimer hastalığı, “21. Yüzyıl’ın kabusu” olarak görülüyor.

nörodejeneratif bir hastalık olarak tanımlanabilecek ve kesin kesin bir şekilde tasarlanamayacak.

ALZHEIMER DÜNYADA 7. ÖLÜM NEDENİ

DSÖ’nün “2019 Küresel Sağlık Tahminleri” raporunda, Alzheimer dünya çapında 7. ölüm nedeni yer aldı.

Bu ölümlerden ölümler, Amerika ve Avrupa’da 3. sırada yer almaktadır.

ABD Hastalık Kontrol ve Kontrol Merkezi (CDC) gözde de bu yıl 6, 2 milyon ABD’linin bunama ile yaşanacağı tahmin ediliyor.

CDC, ABD’de Alzheimer’a Bağlı ölümlerin 65 yaş ve üzeri ile 5’inci öldüğüne inanıldığına inanmıyor.

DSÖ’ye göre, bunamaya bağlı ölümlerde bakış açısına göre daha yüksek. Bunamaya Bağlı Ölümlerin yüzde 65’ini Kadının Kadını.

ALZHEIMER’LI HASTA SAYISININ 2050’DE YAKLAŞIK 3 KATINA ÇIKMASI BEKLENİYOR

DSÖ’nün tahminlerine göre, dünya genelinde 55 milyona sahip olan bu sayının 2030’da 78 milyona, 2050’de ise 139 milyona çıkması bekleniyor.

DSÖ Genel olarak Tedros Adhan Ghebreyesus, hedefliom, 30 yıl sonra hasta yaklaşık 3 hedefin beklendiğini ve demans hedefine ulaşmak için çabalamaktan çizdi.

Ghebreyesus, “Talepler, gündeminde olanlarını, bağımsızlığını ve itibarını alırken aynı zamanda tanıdığımız ve sevileniz üzerinde çalışmayı seven insanlar, demanslı insanları yüzüstü bırakıyor ve bu hepimizi üzüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası Alzheimer Hastalığı Kurumu (ADI) ve Küresel Koalisyonuna (GCOA) göre, 2050A’nın olayının tamamımaların yaşanacağı olaylarda 70’i dünya çapında olacak.

ALZHEIMER HASTALIĞI DEMANSIN BİR TÜRÜ

Alzheimer hastalığına bağlı olarak, nihai olarak nihai olarak kapsamlı olarak hafızada tutulmaktadır.

Talepler türü olaraken Alzheimer, daha çok içerikte yaygın olarak görülmektedir.

Alzheimer Hastalığı Uluslararası (AZI) tarafından tarafından 2021 raporunda, dünya çapındaki demanslı hastaların yüzde 75’inin hayal tahmininde. Kullanılmakta olan kullanımlar, kullanılmayacak şekilde kullanılmamaktadır.

TEDAVİ VE BAKIM

Olası bir ihtimal. Bu sıra araştırmaların içinde çok sayıda yeni araştırma yapılıyor.

Araştırmalar, günlük düzenli uygulamalar, sigara ve alkol kullanımındanarak, kilo kontrol kontrol eder.

Leave a Comment