Dursun Özbek’ten Semih Kaya konuşuyor! Teknik direktör olarak…1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (1905 GSYİAD) aylık bölge toplantısı, “Semih Kaya’ya Veda” başlığıyla düzenlendi.


Sarı-kırmızılı kulüplerden yapılanmaya göre, organizasyona kulüp başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve dernek üyeleri ile geçen sezonun sonunda futbola veda eden Semih Kaya katıldı.


Toplantıda konuşan Dursun Özbek, Semih Kaya’nın Galatasaray’ın değerleri özümsemiş bir futbolcu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:


17-18 senelik Galatasaray kulüplerine büyük katkı vermiş, Galatasaray’ın değerlerini özümsemiş, Galatasaraylı futbolcumuz. Futbol hayatını sonlandırdı. Bundan sonraki profesyonel hayatı teknik adam olarak geliştirecek. lisans almak için dersler başlıyor. Bundan sonraki bir sonraki ülkeye başarı elde etmek istiyorum. Galatasaray’a teknik adam olarak hizmet vermek çok istiyorum. Hakiki bir Galatasaraylı, Galatasaray’ın değerlerinin özümsemiş biri. Lisansını alsın, getirme kulübesi.”


“Çok sevgili bir kardeşim Semih.” diyen Özbek, “İnsanın kanı kaynayan bazı kişiler. Semih de öyle biri benim için. inşallah.” değerlendirmesinde bulundu.


1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu da Galatasaray hükümdarlarından yetişen ve egemenliği sarı-kırmızılı formayı verilen Semih Kaya’yı misafir etmekten onur duyacaklarını vurgulayarak, “Semih de karakteri ve mücadelesiyle başkanımızın da götürdüğü gibi Galatasaray’a yakışan, örnek bir futbolcu oldu. Onu akademiden A takımına kazandıran Sayın Fatih Terim hocamızın da emeğini unutmayalım.Semih’in, bugün bu noktaya gelişinde hocamızın çok büyük payı var, altyapıdaki birçok kardeşimize olduğu gibi.Umarım Galatasaray Semih Kayalar, Arda Turanlar yetiştirerek devam eder.Bundan sonra Galatasaray’ın elinde nice Semihler yetişmesi dileğiyle. .sonra teşekkür ediyoruz.Biz de onu hep Galatasaray ile birlikte görmekten mutluluk duyacağız.” kullanım kullandı.


Semih Kaya da 2006 yılında sarı-kırmızılı kulübe girişini hatırlatarak, şunları söyledi:


“O yıllarda çocuktum. Daha hiçbir şey yaşamamış, tecrübe etmemiştim. Galatasaray’ın bize hayatını yaşatmıştım. Nasıl yaşamamız gerektiğini, büyüklerimize nasıl davranmamız gerektiğini, küçüklerimizle nasıl iletişim kurmamız gerektiğini, altyapıdan A takıma çıkan, genç kardeşlerimizi nasıl koruyup kollamamız ve onları nasıl sahiplenmemiz gerektiğini düşünüyoruz. .Çok güzel yıllar yönetimi, güzel başarı elde ettim.Çok kupa kazandım.Bu konuda gerçekten başarıya ulaşabildim.Bugün burada güzel bir organizasyonla kutlandım.Tekrar teşekkür ederim.İyi ki varsınız, iyi ki Galatasaray’da benim sürecim devam etmiş.İyi ki babamdan ve dedemden Galatasaraylı olarak dünyaya adım atmışım.Bunlar gerçekten benim için şans.Güzel bir hayatım, güzel bir kariyerim oldu.Şimdi yeni bir kariyere gittiğim.Bir kapıyı kapattık, yeni bir kapıyı açacağını temenni ediyorum kendi hayatım ve ailem adına.Umarım her şey dilediğim, Almak istediğin gibi önüme çıkar ve ben de kolay bir ş ekilde bu yolu almaya başlarım.”

.

Leave a Comment