“Dusko Ivanovic Yüzünden Bir Daha Avrupa’da Oynamayacağım!”


Eurohoops Ekibi tarafından / [email protected]

Dusko Ivanovic’in Kızılyıldız’daki ilk antrenmanının 5 saat sürdüğünü iddia eden haberler ölüme gideceğinde, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular Karadağlı koçun yöntemleriyle nasıl başa çıktıklarına dair hikayeleri anlatmaya başladı.

Kariyerinin ilk beş yılını NBA’de geçiren Nik Stauskas, 2019 yılında Dusko Ivanovic yönetimindeki Baskonia Vitoria-Gasteiz ile sözleşme imzaladı.

Stauskas, Ivanovic’in antrenmanlarından bahsetti ve basketbola olan sevgisini kaybetmesinde Ivanovic’in etkili olduğunu iddia etti:

“Baskonia’da onun için oynadım ve her gün sanki bir askeri kamptaymışım gibi hissediyordum. Benim için basketbolun tüm eğlencesini aldı. Onun ideolojisine göre, eğer maçı oynarsanız yeterince çalışmamışsınızdır ve bu nedenle sonraki gün koşarak cezalandırılırsınız. Bir Avrupa’da oynamayacak olmamın tek nedeni o.”

Instagram hesabında açıklamalarda bulunan 29 yaşındaki Kanadalı basketbolcu, sözlerine şöyle devam etti:

“Baskonia’daki yılım en hafif tabirle bir felaketti. Diz sakatlığı yaşayanlar ve o sezon asla sağlıklı olamadım. Nihayetinde, Dusko Ivanovic’in çift antrenman ve koşu seansları işlerini daha da kötüleştirdi. Sezonu erken bitirip ameliyat olmak zorunda kaldım. Kısmen bu yüzden ondan çalışma deneyimim hakkında bu kadar sert olabilir. Ama Baskonia’dayken tam potansiyelimle oynamadım.”

Nik Stauskas, basketbolun taktiksel liderliğini yürütücüya kredi verdi:

“Başantrenörümüz kovuldu ve sezon ortasında yer Dusko’ya bıraktı. Onun için oynamaktan başka çarem yoktu. Basketbolun taktik tarafını bilir, beni yanlış anlamayın. Sadece onun oynamak için zevkli değil.”

Nik Stauskas, Baskonia formasıyla 9.0 sayı – 2.1 ribaunt – 1.6 asist ortalamalarını yakaladı. Şubat 2020’de uzun olarak feshedildi. Stauskas, Avrupa macerasının ardından ABD’ye geri döndü ve NBA G-League’de ter döküyor.

Basketboldaki en son kaybı kaçırmamak için tıklayın!

Leave a Comment