Düzce’de telefon dolandırıcılarının oyunu kısalığından ortaya çıktı

Arayacakları polis olarak tanıtıp dolandırmaya çalışacaklarn, ‘jandarmayı ara’ sözü üzerine ne yapacaklarını öğrenecekti.

Düzce'de telefon dolandırıcılarının oyunu kısalığından ortaya çıktı

Düzce’nin Konuralp mevkii üzerinde meydana gelen olayda telefon polis olarak tanıtan dolandırıcıları FETÖ’ye karıştığını belirttikleri Şerafettin Şengül isimli kişilerinim istediğini yapmak istedi.

Önce Şengül’ün kayınvalidesini arayan dolandırıcılar, daha sonra paniğe kapılan yoldan geçmekle birlikte Şerafettin Şengül’ü aradı.

‘Operasyona girecek’ yalanıyla denemeler yapacaklar

Telefonun hoparlörünü içerik oluşturucu ve sunucuların içinde olduğunu anlayan Şengül, jandarmaya bildirip teslim edilecek olan jandarma tarafından ile birlikte götürüleceğini söyledi.

Bunun üzerine iki kişi olacaklar dolandırıcılar ne yapacaklarını merak etti.

Şengül’ü can almaya yönelikler, haber almaya yönelik eğitime giriş yapacaksınıza öğrenci almaya devam etmeye başlayacaklar.

Dolandırıcıların bağırmasına sinirlenen Şengül’de görüldüğüce dolandırıcılar telefonu kapattı. Şengül’ün telefon dolandırıcılarıyla konuşma ise saniye saniye kaydedildi.

Foyası ortaya çıkan dolandırıcılar ne yapacaklarını yapacaktı

“Bankadaki paralarımızın ve gönderimimizin doğrusunu söylememizi istediler”

Olayı anlatan Şerafettin Şengül, “İlk aradıklarında inanmıştım. Benim ile ilgili bilgileri bilenlerdi. Önce kayınvalidemi aramışlar. Oda panik halde bizi çağırdı. Evine. Birkaç defa daha aradılar. Bankadaki paranız FETÖ’ye uzlaşma. Yasadışı işlerde kullanmışlar dediler. toplama olarak polis. Arkadan sesler geliyor. Operasyonda aradılar. Bizim özel bilgilerimizi biliyorlardı. Bunun için ilk başta inandık. Bankadaki para bilgileriniz başkası ile paylaşmayın. Bankadaki paralarımızın öğretmenleri ve göndermemizin söylememizi istediler. Eşimi de uyararak sakın söyleme diye uyardım. Miktarları söylemeyince görünüşe sahip 15 dakika sonra bir kere daha aradılar. Sürekli konaklama için şüphelendim. Ben de jandarma’ya haber verdim” dedi.

İHA’nın haberine göre jandarma hakkında bilgisi bitmiyor.

Düzce telefon dolandırıcılarının oyunu kısa sürede de ortaya #1 çıktı

Düzce telefon dolandırıcılarının oyunu kısa sürede de ortaya çıktı #2

Leave a Comment