DYS ile Öğretmenler için resmi yazı devri bitti! Öğretmen DYS Kullanımı Resimli Anlatımı

DYS ile Öğretmenler için resmi yazı devri bitti! Öğretmen DYS Kullanımı Resimli Anlatımı

DYS WEB kabul edilen de kabul edildi. Artık resminde yazı devri sona erecek. Öğretmenleri yazılar DYS üzerinden ilgili öğretmenlere gönderilecek. Öğretmenler MEBBİS bilgileri ile DYS WEB’de izleyeceklerin gelecek yazıları ve yazılarını eklerini görecekler, okuyacak ve onaylayacak.Okul idaresine uygulama uygulamaları uygulamalarılar. 20 Eylül 22 den sonra başlayacaklar.

Tüm öğretmenler DYS tasarlanmıştır. Kayıt Yönetim Sistemi ile okulcileri resmi yazıları elektronik eğitim öğretime gönderebilecek, tebliğ dersleri. Öğretmenler MEBBİS’ten gelecek yazmayacaklar yazacakları, okuyacaklar

ÖĞRETMENLER İÇİN DYS WEB UYGULAMASI İLE EVRAK İMZALAMA BİTTİ!

Cumhurbaşkanlığımızın “Tasaruf Tedbirleri” 2021/14 sayılı genelgesi kapsamında; Kuruma harcamalarında kurtarmayı, uygulanabilmesini sağlamak, bürokratik açıdan küçültmek, etkili, ekonomik ve verimli hale getirmek için tasarlanmaya hazırlanmak belge tebligat çalışmaları başlatılmıştır.

ÖĞRETMENLER İÇİN DYS WEB NE ANLAMA GELİYOR?

DYS öğretmeni içinde başladı. Kurum idarecileri tarafından kullanılan DYS’nin öğretmenleri tarafından kullanılacak olması öncelikle kağıt istafını önlemiş olacaktır. DYS’de öğretmenlere resmi okul tarafından gönderilmek için başarılı olunan okulların resmi yazılarından yararlanılır. Artık dünyadan ihtiyacın var. Öğretmenleri yazılar DYS üzerinden doğrudan ilgili öğretmenlere gönderilecek. Öğreticilerden gelen ya da okuldan MEBBİS’in bilgileri ile DYS’deki günlerini gelecek yazıların ve yazılarının eklerini görecek, okuyacak ve görecekleri. DYS Web için MEB internet hattı gerekmeyecek. Her yere ulaşım. Bu hem zaman, hem evrak çantasından sağlamış olacak. MEB uzun süredir bu ticari marka. Niğde’de pilot olarak kapsamlı bu uygulamaya yönelik tüm donanıma yöneliktir.

ÖĞRETMENLER İÇİN DYS (DOSYA YÖNETİM SİSTEMİ) KILAVUZU

DYS’nin öğretmenlerinin yaygınlaştırılması

Millî Eğitim Bakanlığının 2012/39 sayılı genelgesi ile resmi yazışmaların elektronik tasarımı için bakanlığımızda Rapor Sistemi (DYS) projesi faaliyete alınmıştır. 2012 yılındaki Merkez, 2013 yılında 81 Milli Eğitim Müdürlükleri, 2014 yılında tüm İlçe İl Milli Eğitim Müdürlükleri, 2017 yılında tüm İlçe Eğitim müdürlükleri, 2015-2021 Milli genel toplam 63 yılımızda (müşavirlik ve ataşelik) ve içinde bulunan 54 okulumuz DYSna alındı. DYS’nin olan olan OTOBAN, KEP, UETS ve EVRAKSORGU proje ile e-Devlet kentinin tesislerine katkıları. Dönüşümün devamı olarak belge ile ilintili diğer iş çevresiyle alışveriş ve cumhurbaşkanlığımızın “Tasarruf Tedbirleri” 2021/14 sayılı genelgesi ile; Kuruma harcamalarında kurtarmayı, uygulanabilmesini sağlamak, bürokratik açıdan küçültmek, etkili, ekonomik ve verimli hale getirmek için tasarlanmaya hazırlanmak belge tebligat çalışmaları başlatılmıştır. Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Bağlı 8 kurumda 15.2021 yılından itibaren pilot uygulamaya başlanılmıştır.

Eylül 2022’den itibaren tüm illerde, tümden uygulanmaya başlamadan.

Yeni uygulama ile birlikte okul yöneticilerine duyurulacakları resmi evrakları DYS Çevrimiçi öğretmenlere gönderebileceklerdir. Öğretmenlerimizin de bu yazıları görmeleri ve “okudum” bilgisinilerini DYS WEB (https://dysweb.meb.gov.tr) muhtemellerdir. öğretmen DYS ye MEBBİS bilgileri ile giriş yapılacak.

dis-1-1.jpg

E-devlet ile MEBBİS bu ekran karşı karşıya. Buradan da DYS’ye tıklayınız. MEBBİS bilgileri ile giriş yapılırsa boyama resmi olarak DYS sistemi otomatik olarak yapılır.

ogretmen-dys-1.jpg

ÖĞRETMEN DİS SİSTEMİ

dis3-2.jpg

ÖĞRETMENLER KURUMUNA VERDİĞİ DİLEKÇELERİ GÖREBİLECEK

Öğretmenlerimiz DYS WEB ‘e internet tarayıcılarından (bilgisayarlardan) ve mobil erişim sağlayabileceklerdir. Sistem sunumları, sunum liste halinde sergilenir.

– farklı biçimlerde ki görevlerinizi ve geçişler arasında geçiş yapabilirsiniz.
– Görevli eğitimde size ileti verilen dosyaları ve ekleri görüntüleyebilir ya da indirebilir.
– Size gönderilen evrakları görüntüleyip “Okudum” butonu ile yöneticinize bilgilendiğinizi bildirebilirsiniz.
– Size gönderilmek üzere aktif listelenmek üzere “İş listesi” gösterilebilir.Bulduğunuz görüntüye tıklayabilirsiniz.
– Size tebliğde bulunulan zamanda şu anda hangi öğretmenlere başvurudan bilgi alabilirsiniz.
– Göreviniz bulunduğu yerden okuldakize geçildikten sonra “sorgular” menüsünden”Kişi Evrak Sorgusu” Ekranını kullanarak gelecek aşamadan (Okudum temellerinizden) listelerden geçebilirsiniz.

– Kurumunuza verecek şekilde eğitim soruları Sorgular menüsünden “Dilekçelerim” sayfasına bakın. Kurumunuz tarafından size cevap olarak resmi evrakları
görebilirsiniz.
– düğmesini kullanarak DYSWEB Ekranları ile ilgili ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

DYSWEB’e giriş.

dis1-1.jpg

Kurum yöneticilerin DYS’yi kullananlara resmi evrak tebliği yapması

dis2-1.jpg

Öğretmenlerin DYSWEB ‘I ile ilgili ekran görüntüsü.
İş Listesi Ekranı

dis3-1.jpg

– Evrak Görüntüleme Ekranı

dis4-1.jpg

– Evrakın Eklerini Görme Ekranı

dis5-1.jpg

– Öğretmenin “Okudum” tutkunları.

dis6-1.jpg

DYSWEB Kullanım Kılavuzunu kurtar için TİKLAYIN (PDF)

Kaynak:zekihaber.com

Leave a Comment