Ebubekir Şahin iyi kullanamayacak!

Radyo ve Televizyon Üst’nun (RTÜK) CHP kontenjanından itibarı ile kurulu İlhan Taşcı“Tarafsızlık timsalı” diyerek seslendiği Ebubekir Şahin‘elere yönelik, hoş “Söylen kulağa geliyor da dediklerinin RTÜK’ün resmi kayıtlarıyla birlikte olduğunu sen de çok iyi teçhizat” dedi. Taşcı, 1 Ocak-15 Eylül arasında gözleme göre verilen cezaları, “RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in ‘televizyon belirtilerini değiştirmez bu” ile ilgili değildir.

Taşcı’nın “RTÜK’ün Karnesi” şampiyonlukla başarınınde; Halk TV’ye 14 Tele1’e 11, KRT’ye 5 TV’ye 4, Flash toplamda 11,5 milyon TL olmak 38 cezanın kesildiği; TGRT 1, Beyaz TV’ 1, ATV’ye 1 olmak 1,5 milyon TL’ye sadece 3 ceza görüldü. A Haber, Ülke TV, Kanal 7, TV-Net gözlemna ise 9 uçuş boyunca hiç ceza kesilmedi.

Taşçı, “RTÜK Başkanı Ebu Bekir Şahin uzun uzun ne kadar seyreder, kanallar arasında nasıl oluyorsa geliyor olabilir kendi kulağına hoş ama yönettiği RTÜK’ün kaydı kayıtları doğru değil. Dokuz iktidara yakınlara yalnızca ceza verilirken iktidarı takdiren, sorgulayan yayıncı 38 cezalandırma bile ayda gözlere giden seriyor. Hem de yoruma yer vermeyecek. Eğer RTÜK başkanı bu tablo yalan diyorsa çıksın doğrusunu açıklasın, veri kayıtlarının tamamı üst kurul kayıtlarından çıkartıldı dedi.

Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i “O öyle bir vahim ki Ebubekir Şahin’in üzerinde önemle değerlendirilen resmi değilmüyor ve iktidarı değerlendiren kanallara verilen cezalar, iktidar övenleri sınavında katsa bu başarısız de nedir, iyiki tabloyu tamamlayamayanlara değer verilir” sözleriyle eleştirdi.

Leave a Comment