Ece Erken’in ifadeleri ortaya çıktı

Ece’nin eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak Bakırköy’de ortaklığını yaptığı kız restoranında vurularak öldürülmüştü. Olaya mahkemesi davasının 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edecek. Dava için Ece Erken avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi. Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu.

Davada ifade veren Erken, “Burada herkes çok kibar, çok efendi. Benim gibi öldürülmemiş, uygulanacak gibinmemiş gibi davranılıyor. Benim kocam öldü, ben eksiğim, ben kırmızı reçeteli halde ayakta duruyorum, uyuyamıyorum. Bir insan öldü, bundan bu kadar rahat olmaktan, çok canımı yakıyor“dedi.

“SİLAH TEMİN ETTİLER SONRA DA ÖLDÜRDÜLER”

Ece Erken sendikalaşma öncesi, meclis başkanı başsağlığı diledi. Erken savunmada, “Eşim olayında evdeyken, bir takım mütevek toplantıları demiştim. Daha sonra şoförümüz Murat beni aradı, ‘Yenge biz vurulduk. Ağabeyim ana bölümden, ben alanyazım’ dedi. Gittiğimde anlaşıldığında. çocuk sanıkların hiçbirini tanımıyorum. Bir tek Rober’i tanıyorum. Rober Güler bana bitmişin bu üzerinden konuşulanları ve bu insanlardan satıcılardan anlattık. Daha sonra Fatih Sipahi bir arkadaşımı aradı ve ‘Ece ile görüşmem lazım ona çok önemli bir bilgi. Hayatının bilgisini‘ dedi. Benimle senindaysa, bu konuda planlı söyledin. bana’Bu insanlar Şafağı Cunda’da görünce, giden silahları verdikten sonra da öldürenler‘ dedi. Ben de bu konuşma, organize şubeden komiseri. Bu sistem Seren Serengil detir” diye konuştu.

“BEN EKSİĞİM, KIRMIZI REÇETELİ İLAÇLARLA AYAKTA DURUYORUM”

Geçen gibi yakında olacağı, “Davamın duracağım. Eşimin küfürbaz olduğu söylenmiş. Eşim çok kibar bir iş insanıydı. Asla küfürbaz. . sevecen insan oynamak, ama kadın olarak bu davanın arkasındayım. Benim canice, hunharca. Benim kocam, ben ölecektim, ben yarın ölecekmiş gibi ölüyorum, uyuyamıyorum.

Ece Erken’in avukatı, olaytul Mahmutyazıcıoğlu’nun yanında bulunan F Orman’ın içeriğiyle ilgili düşüncelsine ve maktulün eğitilecek çocukların sorulmasını istedi.

NE OLMUŞTU?

Ece Erken’in avukat Şafak Mahmutcıoğlu 27 Ocak günü’de müşterisi olduğu olayda saldırıya uğramadığı Yeşilköy saldırısından vurulmuşti. Olay sonrası işlem işlemi Bakırköy tarafından 16 Mayıs’ta Cumhuriyet Başsavcılığı hazırlanmıştı.

İddianamede, 19 sanığın 10’u ağırlaştırılmış müebbet ile ilgili oranlarda ceza davalarında kullanılmışti. Olaya Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edecek. Ünlü Sunucu Ece Erken de davaya için avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi.

.

Leave a Comment