‘Ekonomisi göz dolduran Türkiye’ye ulaştık’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleme 2000 Köy Yaşam Merkezi Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

konuşma konuşmasında, haftalarda duyurduğu ‘Türkiye Yüzyılı’yine vurgulayan Erdoğan, “Türkiye’yi bitirecek olan bugün de darımızda yeni bir gelecek olacak. fukaralarına pirimz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİSİ PARMAKLA GÖSTERİLİYOR”

“Bugün artık günümüzde krizlerden ziyade, Türkiye Yüzyılı’ndan bahsedebilmemizin gerisinde 20 yıllık bir demokrasi ve kalkınma reformu hamlesi vardır” diye gelişme Erdoğan, şu iddialarda bulundu:

Türkiye’nin bulunduğu yerde birilerinin inayetiyle değil, oyunlarla dolu zorlu bir yolculuktan sonra varılmıştır. Elde edilen kazanımlar bize altın tepside sunulmadı. Yokluk, ekonomik krizleriniylen sanayisiyle turizmle turizmiyle Türkiye’ye işte buların ulaşabildik. Vesayetin tam anlamıyla kol gezdiği bir dağıtım sistemisi parmakla gösterilen bir şekilde bu şekilde taşıdık.”

NEBATİ ‘İTİRAF’ ETMİŞTİ

Erdoğan’ın sözleri hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati‘nin 17 Temmuz’da açıklamayı akıllara getirdim.

Nebati, ”2002 sosyal harcamaların toplam bütçe hesabında yüzde 1,3 iken bu oranlarda yüzde 5,1’e çıkarttık. 2002 yılında sadece 1 milyon haneye sosyal yardım hizmeti verilirken pandemi yardımları döneminden itibaren 2021 yılında 4,3 milyon ailemize ulaşılmıştır” sözleri ile Kullanıma yönelik yurttaşların 2002’ye uygun kullanımlarında kullanımdaki ayrıntılı açıklamayı yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlardan şu şekilde:

 • Köy Yaşam Merkezlerimizi eğitimde gelenekle geleceğin stratejik bir yatırım olarak görüyoruz. Evlatlarımızı yarının geleceğine hazırlıyoruz. Köylerimize yeni bir dinamizm katılacağına inanılıyor. Milli Eğitim, ve Tarım Bakanlığımızı tebrik ediyorum. Sıradan bir memurluktan öte vatan görevi yürüten öğretmenlerimize teşekkürler. Köy Yaşam Merkezlerimiz hayırlı olsun.

“TÜRKİYE YÜZYILI HAYALİMİZİN MİMARI 85 MİLYONUN TAMAMIDIR”

 • Meclis’te ve Kabine’deki zamanla Türkiyeı’nı artık inşa etmekten. Türkiye Yüzyılı hayalimizin mimarı 85 milyonun tamamıdır. Bu programın tamamının tamamlanmış olacaktır. Dün Avrupa’nın hasta adamı olarak bir milleti nasıl yeniden çizilenden kaldırılacak, önümüze engelleri nasıl birlik içinde aşmışsak, Türkiye’yi nasıl parlayan yıldızı gelecekysek Türkiye Yüzyılı’nı bugün bugün hayata geçireceğiz.
 • Türkiye Yüzyılı vizyonumuza özellikle siz muhtarlarımız ve öğretmenlerimizin nesillerini sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizinle bu devam ediyor. Öğretmenlerimizin omuz vermediği hiçbir proje başarılı olamaz.

“HEPSİ İÇİN TER DÖKTÜK, BEDEL ÖDEDİK”

 • Elde edilen kazanımlar bize altın tepside sunulmadı. Hepsi için tertük, bedel ödedik. Aradan 20 yaşına geldiğimizde onu söz gibilere da yaşattık. 20 büyüme en çok harcamayı eğitim ve öğretime hazırladık. Çünkü eğitim ve öğretimin güçlenmeden gençliği yetiştiremezsiniz. Arkasında sağlık var, adalet var emniyet var.

“EKONOMİSİ GÖZ DOLDURAN BİR TÜRKİYE İNŞA ETTİK”

 • “Türkiye’yi bitirecek olan bugün de darımızda yeni bir gelecek olacak. fukaralarına pirimz.
 • “Bugün artık günümüzde krizlerden, Türkiye’den bahsedebilmemizin gerisinde 20 yıllık bir demokrasi ve kalkınma reformu var. sanayisiyle turizmiyle tarımıyla tarımla göz dolduran bir Türkiye’ye işte bu şekildek.
 • Hazırlayabileceğimiz bütçelerde her zaman en fazla eğitim ve öğretime ayırdık. Eğitime yer açmadan sonra o gençleri yetiştiremezsiniz. Eğitim bütçemizi yıllık 7,5 milyardan toplamak sene 304 milyar liraya kazandı. aslında hepsi icraatla oldu. 2023’te 651 milyar lira eğitime bütçe ayırdık.
 • Toplam 750 bin yeni atamayla öğretmenimizi 1 milyonun üzerine çıkararak OECD ortalamasını yoğundu. Ders kitaplarından yardımcı kaynaklara eğitimde fırsat iyileştirmeleri. Evlatlarımızın ölmeyi kararttığı bir rol izledi. Tüm sınıflarda engellerik. Okul öncesi eğitime yönelik yatırımlarımızla 5 yaş okullaşma oranı 97’ye çıktı. Bizden önce yüzde 39 olan ortaöğretim kızağın okullaşma oranı yüzde 90’dan çıktı.

“O UTANÇ SAHNELERİN TEKRAR YAŞATILMASINA ASLA İZİN VERMEYİZ”

 • Vatandaşlarımızın hayat boyu öğrenme süreçlerine ulaşım. Kadınlarımızın meslek eğitim kurslarına ilgisinden son derece memnunuz. eğitim uygulamalarıyla 85 milyona eğitimin kapılarını açıyoruz.
 • Dünyayı çeşitlendirirken önceden söylemesi yapılmaz. Mevcut mevcutlarımıza yenilerini eklemenin savunmasını yapıyoruz. Her şeyi seveceğiz. Burada geye tek partide yaşamak gibi hayat dayatması asla değildir. O sahnelerinin tekrar yaşatılmasına asla izin vermeyeceğiz.
 • Bu gençliğimizi temsil eden Anadolu irfanını köylerimizi yarına taşımayı amaçlıyoruz. Köylerimizin gelişimini artırmayı hedefliyoruz. Köy yaşam alanlarındaki teknik kurslardan, tarım, gıda ve hayvancılık gibi geniş programları gerçekleştiriyoruz.

.

Leave a Comment