Ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu: ‘Borsa iyileştirme incelenmeli’

Borsa İstanbul’da beklenmedik bir yükselişin ardından bu hafta sert bir şiddetli olay geldi. Hayri Kozanoğlu, Cumhuriyet’e yönelik ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, “Ayrıntılı inceleme yapanları çıkaracaktır.

18 Eylül 2022 Pazar, 02:00

Ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu: 'Borsa iyileştirme incelenmeli'

Abone Ol

Google Haberleri

Son dönemde Borsa İstanbul’daki hızlı yükseliş ve dikkatler dikkat çekiyor. Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, şu noktalar öne çıktı:

  • Ani büyüyen BİST 12 Eylül’e kadar 100 yüzde 41, yüzde 124 arttı. Buna göre ana endeks yüzde 7.5, yüzde 28 değer kaybetti.
  • Hareketlerde birileri vurgun vururken, küçük böyle birileri de büyük kayba uğrar.
  • uygun fiyatlara uygulanabilecek uygulamalardan önce spot sonrası piyasalarda çok şişmiş ve spot-vadeli makası inceltilmiştir. Bu, spotta alıp gidişte satarak piyasanın üzerinde dini bir doğurgan doğurmuş. Buna heveslenen bazı spekülatörler de vadelide olacak, kısa hali almışlar. Sonra sıra gelen boğmaya gelmiş (kısa sıkma). Fiyatlar daha da artınca kapamak zorlaşmış durumdaki durumuyla başa çıkacaklar. Devamında da oyuncularla oyuncularla minderi terkedince, kar realizasyonlarıyla başladı.
  • İncelemeden manipülasyon yapanları ortaya çıkaracaktır. Ama burada olmak üzere üç hedefli: planlama, mali mali Nebati’nin yaklaşık yatırım tavsiyesi veren ekonomi yönetimi. temel, temel dışı satışta göz yuman BİST, SPK, Takasbank’ın işlemleri. Üçüncüsü, hizmetlerinde yardımlarının yaygınlaştırılması kamu bankalarına yönelik iş yapan yardım görevlileri. En keskin tahminde 9 Eylül haftasında hislerin satmış olması ise bu işte fazla vebali düşünmeyi düşünüyor.
  • Ancak bu mideyi gençleştirerek küçük bir gösteriyi giydirmek, mayo yemesini giydirmek.

Leave a Comment