Elif Melda Yılmaz: Ayten’ seyircisiyle birlikte keşfedeceğiz

class=”medyanet-inline-adv”>

◊ Kanal D’nin sevilen dizisi “Yargı”nın oyuncuya yönelik yeni sezonda dahil oldunuz. Reytingi bir ürün satın alma rekorunuz için nasılsınız?

– “Yargı”nın sayısal değil bence. Doğrulanmış kurgu bir senaryosu var. Tevazu sahibi, başarılı, zariflerle, iyi oyuncularla çalışmak çok avantajlı.

◊ “Yargı” bölümüyle izleyiciyi ekrana kilitliyor. Siz de ek olmadan önce diziyi ateşliye mi?

– izlemek için izlemek için çok fazla ilgimiz yok. Ama “Yargı”nın ilk bölümlerini merakla izlemiş ve beğenmiştim. Sonradan devam edemedim. Ayten’in eğitim sonraları, kapanmaya kadar gündem bölümlerinin arayı kapattım.

◊ Canlandırmadığınız Ayten hakkında neler planlıyorsunuz?

class=”medyanet-inline-adv”>

– Ayten’le daha yeni tanışıyoruz. Renkli bir resim sergilendi. Geri tanımladığınız bölümle birlikte keşfedeceğiz.

ALBÜM İÇİN STÜDYOYA GİRECEĞİM

◊ Kariyerinizde müzikalde rol aldınız. Müziğin müzisyenki nedir?

Ben müzikal kursuyum. 23 çevre kazanımı, sınıfların geneli müzikaldir. Oyunlar yemek pişirmek, müzik de oyunculuğumu beslemek, yetiştirmek. Oyun şarkıları için çevirirken, yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş yavaş şarkı

Pandemi öncesi albümünden sonra girmiştim ama dersten ve gözlemden gördüğünden dolayı stüdyoya giremedik.

◊ Yeni besteleriniz var mı?

– Evet, tabii.Bir oyun başladıktan sonra. Sürpriz olacak. Yeni bir müzikalin Türkçeye uyumlarını yapıyorum.

◊ Siz en çok hangi çalmayı ya da da dinleniyorsunuz?

– Klasik müzik ve cazı ayrı bir yerde bugünum. Onun dışında olan, iyi icra edilmiş onun tür zevkim. buraya sığdırmak zor. Ama birkaç örnek vermek; beste olarak Timur Selçuk, Münir Nurettin Selçuk, Vedat Sakman, Ara Dinkjian şarkılarını severim.

Şarkıcı olarak İbrahim Ferrer, Charles Aznavour, Shovket Elekberova, Maria Teresa Vera ve Tanju Okan…

class=”medyanet-inline-adv”>

Elif Melda Yılmaz: Ayten' seyircisiyle birlikte keşfedeceğiz

En önemli bakımın sırrım: Sigara kullanmamak

Boş zamanlarınızı neler planlıyorsunuz?

Pandemi karşısında, mesleğim dışında neredeyse hiç ayırt etmeyecektim. Salgın yapılmaya başlayana.

Bakım sırrınız var mı?

– Hiç sigara kullanmadım. Dikkate almama. Doğal içerikli kozmetik ürünleri tercih ediyorum.

Size umut veren şeyler neler?

– Bilgiye bu kadar kolay ulaşılması, gençliğin çok hızlı yol gösterecek. Dünyanın yeni bir aydınlanma çağına gireceğini düşünüyor. Bu bana umut veriyor.

.

Leave a Comment