Emekli cinayet polisi tek tek sıraladı: Dilek Ertek’in sırrında şüpheli dolu soru sorulmuştur

class=”medyanet-inline-adv”>

Gemi yönetimi ve Tahiti polisinin önce soruşturmada alınacaklara sorulmak üzere emekli Cinayet Büro polisi Savaş Kurtbaba’ya sorduk. Kurtaba, soruşturmadaki yanlışları ve yapılması işlemleri şöyle sıraladı:

SEVGİLİİSİ NEDEN 20 SAAT SONRA BİLDİRDİ: yolundan yola çıkar. İfadesinde tutarsızlıklar varsayım oluşturur. Dilek Hanım’ın gemi turunda kendisiyle birlikte kullanımın tartışmasını 20 saat sonra kaptana bildirmesi, polis ilk örnektir.

SEVGİLİNİN ÜZERİ ARANDI MI: Bu gibi seçeneklerin yanında olduğu kişiyle iletişim eşyalarına seçim ile el alışverişi yapılması gerekir. Ve artık çalışma cinayeti olasılığı yüksek bir riske dönüşmüştür. Kişi için hakkında.

class=”medyanet-inline-adv”>

Emekli cinayet polisi tek tek sıraladı: Dilek Ertekin sırrında şüpheli dolu sorgulama

1.58 BOYUNDA BİRİ 1 METREDEN DÜŞER Mİ: Verilende bilgilerde kişi boyu ile denizde tercih edilen yerde tutulurken, 1.58 boyunda 1 metre koruması olan bir yerden ondan denize düşebilmek için zor kullanarak atılma yüksek. Böyle yıldırım kullanan kişiler için araştırma yapan ve zor durumda olan küçük kızlardan dolayı neden olur. Ellerinde, boyunda, kollarında, tüm çizimoz ve yara izi kılıfı.

YOLCULARIN İFADESİ ALINDI MI: yol boyunca koridorda ve tüm gemide bulunan kameralardan birine ulaşılıp incelenir. Daha sonra gemideki aynı koridorda yolculukla ilgili ifadeleri alınır. Yakın iddiasına göre, Tahiti gemileri ve diğer yolcuların polisleri almamış.

KAMARASI NİYE BAŞKA YOLCULARA VERİLDİ: Geminin bağlı olduğu şirket olan Dilek Ertek ile bebeğinin geçirdiği kamarayı limanda başka yolculara satmış. Bunun kesinlikle yapılmaması gerekiyor. Kamara delil araması için mühürlenmeliydi. Düşme yerinde olmayan kamerada yerinde olacak yerde olmayı düşünen ilkkları olay yerinde incelemesi olmayan olaylar olmayacak kameraya yansımayan herhangi bir boğuşma, kavga gidişatı gözle görülemeyen, vücut izi, doku gibi emareler aranlıydı.

class=”medyanet-inline-adv”>

KAMERA KAYITLARINA EL KONDU MU: Yine yakınlarının üzerine gemi yönetimi kamera kayıtlarını iddialarına itiraz etmiyor. Bir durumda gemideki tüm kamera kayıtlarına ve harddisklere kayıt seçimi ile el konulur. Bu kayıtlar tarafından incelenir ve bir rapor hazırlanır. Bakılması gereken var: Gemiye bindiklerinden, kaybolduğu ana kadar olan zaman içerisinde hem de olacak olan bir kişiyle ilgili olacaktır.

MÜCEVHERLERİ NEREDE: Kayıp bir kişide bir cinayete gidişe gitmediğini gösteren delil araması yapılır. Maddi olan eşyalarının değerinden bakılır. Ailesinin kendine göre Dilek Hanım Okulu meraklısı. Böyle öğretmenler için gemiye bindikleri günlük kamera kayıtları polise verilecek gece ve gündüz görüntülerinden maddi olan yüksek değerde, saat vesaire. Kaybolduktan sonra elde kalan eşyalarla iyileştirilir ve öğretilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Emekli cinayet polisi tek tek sıraladı: Dilek Ertekin sırrında şüpheli dolu sorgulama

İNTİHARA MEYİLLİ Mİ: Kayıp olan kişi olmak için sabırsızlanacaksınız. Herhangi bir yerde herhangi bir psikolojik yaşanmış durumda, hangi sahnede olduğu öğrenilir.

İSVİÇRELİ NİYE GÖZALTINDA KALMADI: Bu aşamadan sonra yapılacak olan araştırmalara ilişkin değerlendirmeden alınacak hazırlık hazırlıkları hakkında bilgilendirilir.

CESET BULUNANA KADAR KAYIP SAYILIR

Cinayet masasından emekli olan Savaş Kurtbaba, “okuldan düşmelerle. Uluslararası sularda gemiden düşme’kayıp’ olarak sınıflandırılır. Ceset artık ortadan kalkmayacak şekilde değiştirmektir” diyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

13 GÜNDÜR HABER YÖK

CEMİYET tasarımlarından Dil Ertek (71) ve Norveç Cruise Line’ın sahibi olduğu ‘Norgian Sprit (Norveç Ruhu)’ isimli 268 devlik metre gemiye bindi. 25 günü Dilek Ertek kahvaltı, öğlen ve akşam yemeğine inmedi. Gün boyu onu gemide görmemiş. İsviçreli sevgilisi, tam 20 saat sonra 25 Ekim akşamı saat 22.00 sıralarında gemine diye başvurudu. Gemideki aramalarda sonuç elde edilemedi. Güvenlik kameraları görüntülerinde 25 Ekim saat 03.00 sıralarında, Dilek Ertek’in kamarasının balkonundan bir karartının denizinde görüldü. Bu karartının Dilek Ertek’in doğruluğunun yeniden canlanması. Önce gemi personeli karanlık sularda arama yaptı. bundan sonraki haberde geçen bölgede tarama yaptı ancak hiçbir iz bulunamadı. Dilek Ertek’in bir canlı gözlem altında tutuldu. Tahiti’ye yanaşıldığında gemi geldi, İsviçreli’nin karşılamaya alındı. “Somut bir delil yok” serbest bırakılan İsviçreli ülkesine döndü.

class=”medyanet-inline-adv”>

MÜCEVHERSİZ MARKETE BİLE GİTMEZDİ

Yakınlarının bilgilerini görece, ünlü markalarının markasının Tiffany&co’nun bir süre Türkiyeliğini dağıtıcısı olan Dilek Ertek, pahalı ziynet eşyalarına çok mutfak eşyalarıydı. Öyle ki çocuklarını takmadan markete bile gitmezdi. Ancak Dilek Hanım’ın yakınlarına ait eşyalarının tamamıyla karşılaşmadı. Bu da hoşlantıyı canıdı ve baş olarak da Ertek’in tam 20 saat sonra bildiren İsviçreli erkek arkadaşıyla yetiştirdi.

.

Leave a Comment