Emekli maaşlarına yapılacak zam belli oldu! 2023 zamlı emekli maaşı tabloyla açıklandı

Memur ve emekliye emekliye ayrılmış. Yaşı 2023 yılı Ocak. Emekli ve maaşlarına zam yapılmasından önce kesinleştiği ifade edildi. TÜİK Ağustos ayı enflasyonu açıklanırken TÜİK’e göre enflasyonu ağustosta 80,21’e yükseldi. Resmi Gazete’de yayınlanan Orta Vadeli Programı ile 2022’nin hedefi 65 oldu.

ENFLASYON FARKI VERİLDİ

Enflasyon OVP verilerinin ardından İşte 2023 emekli ve memurlara Ocak ve yapılacak zamla doldurulacak ile ilgili Uzmanlar Bayram tahminlerinde bulundu. Bayram açıklamalarında Sene gelecek ocakta bir zam yağmuru Ocaktaki zam bir mevsim farkıydı. Memur ve emeklilere yüzde 2,2-5’lik renk artışı hatası ifade etti.

Şu anda şu andatemmuz ve ağustosun gerçekleşmiş enflasyon farkları yüzde 3.83 belirten Bayram hem memurlar hem de emekliler 2 aylık bir zam için hala 4 aylıkken sonundau tahmin biraz zor olduğunu ifade etti.

YÜZDE 15’İ GEÇMEYECEK

Konu ile ilgili olarak Vergi Uzmanı Muhammet Bayram açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda temmuz ve ağustosun gerçekleşmiş enflasyon farkları yüzde 3.83’tür. Hem memurlar hem de emekliler için 2 aylık bir zam farkı var. Ama hala 4 aylık olacak şekilde tahmin etmek biraz zor. Ancak güncel kalacak şekilde 6 aylık enflasyonun sene sonu az enerjideki baz etkininalacağı ve yineun da gerileyeceği gözde tutulacak gün 2. 6 enflasyonun yüzde 15’i geçirilecek olacak.

Bu bir tahmindir ama görünüş şu anda ve ağustos ayları yüzde 3.86’dır. Diğer 4 aylık enflasyon açıklanınca net alevlenme görünecek.”

EMEKLİ MAAŞLARININ 6.990 TL’YE YÜKSELMESİ BEKLENİYOR

Bir önceki dönemde emeklilere yüzde 42.35 emeklilere yukarıdan yansıtan Bayram memurlara da yüzde 41.69’luk bir zam ifade etti. Açıklamalarında “ büyüyen enflasyonun yüzde 15 çizilecekse eğer hem emeklilerin hem memurların en az 15’lik bir yaşanabileceği tahmin edilebilir.” Kullanıcı Bayramda yüzde 15’lik enflasyon farkı dikkate alınırsa, en düşük maaşı 9.105 TL’den 10.470 TL’den emekli aylığı ise 6.078 TL’den 6.990 TL’ye beklendiğini düşünüyor.

Leave a Comment