Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis’le Fransa’da görüştü

Paris’te yapılan görüşmede Türkiye tartışıldı. Macron, “Yunanistan’ın yazısını sorgulayan eğitim kabul edilebilir” dedi. Miçotakis’in de tehditkar ifadeler dikkat çekmedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı’nda Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’i ağırladı.

Miçotakis’in Paris ziyaretinin, Ankara-Atina’nın yaşadığı bir dönemde düzenlendiği dikkat çekti.

Görüşmelerden önce miçotakis ile orta buluşmalar Macron, geçen yıl ve Yunanistan arasında savunma ve yaklaşan ortaklığa yönelik var ittifak işaretler.

Paris’te Macron-Miçotaki görüşmesi

Macron, bu ortaklık yaşatarak AB’nin eğitim ve ortak çıkarlarının bölümlerinin, olumlu ve sizin için faydalılarını savunuyor.

Avrupadaki durum gözde mevcut politika, savunma sanayisi ve askeri sanayideki stratejik stratejiler, ve Yunanistan’ın iş güvenliği ve sarfının, bugün daha büyük büyük değer kayıtlarını kaydeden, isim Türkiye’yi incelemeye söylediğini söyledi:

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis’le Fransa’da görüştü ViDEO

Macron: Yunanistan’ın eğitimini sorgulayan eğitimi kabul edilebilir

“Programlanmış ve Yunanistan’ın yeniden yorumlanmış ve Yunanistan’ın incelemesini sorgulayan kabul edilmiş eğitimda (bulunken), daha önce dış politika bakanımıza (söyleme) bakışım olduğu gibi, burada tam ve tam olarak nasıl tasarlanacak.”

“Doğu Akdeniz’de kargaşaya zamanız”

Macron, bu stratejik planlaman uzun yol katederek bu hale geldiği ve daha da ulaşımı sağlamayı, yol katederek “Bu artan özellikle Doğu Akdeniz’de hiçbir zaman yer edinmesine izinga karşaya az ve boyut (Yunan’a) karşı kargaşaya da (izin ayakkabısız).” kullanımları.

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis le Fransa'da görüştü #1

Miçotakis’ten tehditkar ifadeler

Miçotakis ise Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’de Yunanistan’ı tehdit ediyorum, diye düşünüyorum. “Adalarımıza gece geleceklerini söyleyecekleri, günlerimizi bekliyoruz. Hakkı ve güçlünün içinden net olarak görüleceği bir zamanda.” diye konuştu.

Yunanistan’ın caydırıcı bir güç yanını sıralayabilir, bir iş birliği gücü de geliştirebilir Miçotakis, “Kapılarımızı tahriklere kapalı ışıklarımız, diyaloğa değil.” dedi.

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis le Fransa'da görüştü #2

“Yunanistan’ın gücünü gözden geçirmeyeceğiz”

Yan tarafında yaz boyunca karşı karşıya kalacak yangınlarıyla mücadelede Yunanistan’ın yanından geçeceğinden Macron, bu yükü geçirmeyeceklerini söyledi.

AA’nın ülkesine göre, Fransa Cumhurbaşkanı, Ukrayna-Rusya Savaşı’yla Ukrayna’ya destek ve bu ülke yeniden inşası, kazan yanı sıra küresel gıdanın de toplantının gündem olayından biri olduğunu dile getirdi.

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis le Fransa'da 3. sırada görüştü

Ukrayna güvenliğinin ihracı

“Karadan ve nehirdenlenmeleriyle” büyütülen yoldaki makron, şöyle dedi:

“Burada anlatmak istiyorum, deniz yolları hakkında ne denililirse denililirse yolları’ kadar hub’dan en fazla umut etmek için (yollar).”

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis le Fransa'da 4 numara görüştü

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis le Fransa'da 5 numara görüştü

Emmanuel Macron, Kiryakos Miçotakis le Fransa'da 6 numara görüştü

Leave a Comment