Emre Olur’un sorgusunda Doğu Perinçek ve 10 gazeteci detayı

Sözcü yazarı Saygı Öztürkyayında yazısında, organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘içinde olduğu belli olduğu Emre Olur‘un sorgusundaki Doğu Perinçek ve 10 gazeteci detayını aktardı.

“Emre Olur’a yalnız Sedat Peker’in Eden olduğu bilinen isimleri değil, gazeteciler de soruluyor. Ama Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i öğrendiğini” diyen Doğu Perinçek isimli şahsı tanıyabilir mi? Tanıyorsanız nerede, ne zaman, nasıl, kiminle tanıştınız? Aranızdaki ticari ilişki, alacak-verecek, husumet var mı?” sorularının nakledildi. Öztürk’ün aktardığına göre, Emre Olur’un cevabı ise şöyle oldu:

“Doğu Perinçek adındaki şahsı tanımam, sosyal medyadan görünümüm. Birebir görüşmüşlüğüm yoktur. Ne telefonla ne de yüz yüze görüşmedim. Husumetim, ticari alışverişim yoktur. Twitter da sesli sohbet sohbetleri olarak katıldım. Doğu Perinçek sohbeti ‘Sedat Peker’e ve Sedat Peker’i sevenler FETÖ’cü’ deyince, ben de Doğu Perinçek’e sert bir dille, Sedat Peker’in ve yedilerinin FETÖ’cü çözemediği, ‘Bu iddianısan namertsiniz’ dedim. Hiç bu idim.”

“Kimler onları geçecek mi?”

Olur’un propagandasıyla, “Sedat Peker örgütü ile ilgili platformda ve sosyal öğrencilerle ve tarafınıza okunan paylaşımlardan bahsedilecek mi? soruya cevap da şöyle oldu:

“– İsmail Saymaz: Beni telefonla arayarak Sedat Peker ve video konusunda bilgi almak istedi. Bende bir defa aramışımdır.

Ali Tarakçı: Beni bir arayarak Sedat Peker ile başlayacak bir haber olacak gibi sormuştu. Yüz yüze görüşmedim.

Seher Yaşayacak: İnternet gazetecisi olarak dersim. 3 4 defa twitterdan Sedat Peker hakkında haber olup, video çekmediği sordu. Benden yakın zamanda söyleyin.

Gökhan Özbek: Bir defa bana ‘Sedat Peker tweet atacak mı?’ diye sormuştu. ama cevapladım

Ahmet Şık: Beni bir defa aramıştı. Sedat Peker ile görüştüğünü söyledi. Böyle bir doğumun için. Bu kişilerle ilgili ilişkiler Erk Acerer’la ilişki kurmak.

Barış Pehlivan: Sedat Peker’in bir ara kaynaklara ait bilgilerden beni telefonla arayarak başvurularının doğruluğunu teyit etmek istedi. Ben de böyle bir durum söylendi. ‘Sedat Peker’le ilişkin için hangi simgeyi kullanma kullanma’ demesi üzerine ‘Basın Danışmanı’ olarak yazılabileceğini söyledi. Bu konuştum. Yüz yüze görüşmedim.

Özlem Gürses: Birkaç defa görüştüm. Sedat Peker’le görüşemediğini dersi.

Arif Kocabıyık: Beni Sedat Peker’in haberi ve tweetleri ile aradılar.”

Emre Olur’a irtibatı tanımlayan herhangi bir belge, video, resim ses veya veri alış-verişi kimsenin yapmadığı, yardım almadığının sorulduğunu, Olur’un kaydını aktaran Öztürk, “İlginçtir Emre Olur’un satışındana’daki iki gazeteciyle Sedat Pek’in irtibatı olup olmadığı konusunda da ilerliyor. Olur bu tür bir bozukluğun ayırt edici” diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Leave a Comment