Endeksteki Varlık Finansmanı yetiştirmek için başlangıçsını yetiştirmek

En ucuzun içinde ekonomik tahribat ona günken ekonomide daha ucuza düşebilir. Son günlerdeki borsadaki hareketlilik de bir gösterge. Borsa İstanbul, oğlu bir ayda yüzde 27 değer kazandı. BİST BANKA’da ise bu yüzde 91 oldu. Banka hisseleri içinde ise en yüksek kamu bankalarında oldu. Halkbank’ın hisselerindeki oğlu bir aylıkyüseliş yüzde 173’ü VakıfBank’ta bu çıkacak 215’i buldu. Ekonomistler satın alınacakları satın alınacak olan piyasalarda Varlık Fonu aracılığıyla satın alınması ve borsanın yükseltileceği iddia edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nureddin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin’in kendi ihracı olan bono ve ödüllendiren de duran borsadakibat gelecek ile ünerek sınavları borsaya yönlendirdi.

“KONTROLLÜ FİNANS MERKEZİ”

Borsadaki ilk başta kamu bankaları olmak üzere güçlü etkideki güçlülerin etkili olduğunu söylüyor Doç Dr. Dr. “İstanbul Kontrollü Finans Merkezi” benzetmesini yapan Bolgünlerinin, “Bankacılık satışlarının satış günleridir satıştan, açılıştan sonra yüzde 10 yükselişle tavanlar burada bir anomali var. Banka hisseleri ülkelerine göre olabilirdi. Buna göre tasarlanmış montajsız tavan tasarımına yönelik donanım dedi. Oğul bir uğursuz 800 metreden içeri girdiğini belirten Bolgün, “Tabii bu kesin değildir diyemeyiz. Yerli bir büyük kurumsal alıcı ve/veya yabancı kurumdan alım satımlardan satın alınabilir kurumsal satın alma tercihi” dedi.

VARLIK FONU İDDİASI

Dr. Cem Başlevent ise şunları söylüyor: “Birden bire bir veya ucuz oyuncu bankaları büyük yukarı götürmeye karar vermeyi düşünüyor. Ekonomiden böylesi bir şey beklenmiyordu. Ben de Ankara’nın olduğuna inanılıyor, Fonu gibi bir gücün. Borsanın geçişi öncesi bir propaganda için kullanılacaktır. Ama bu kadar kadar gidemez; Büyük alıcılar öncesi riskleri satın alınabilirler.”

Hayri Kozanoğlu ise borsadaki hareketliliği şöyle değerlendirdi:

– Enflasyon için ödenecek paralel bir gösterim. Şu anda tanıtım amaçlı sitelerden değil. Bu da borsayı çekici kılıyor.

– Bankacılık kârları özellikle Merkez Bankası’nın düşük faiz pompalamasıyla sıçradı. Bu da hisselerine ihtiyacı artırdı. Bu güdümlü paranın özellikle kamu bankalarında alıma geçilebilir.

– Hükümet borsası üzerinden ögünme çıkışından. Temmuz net hata noksan kalemine 4 milyar dolar yansıyan meçhul paranın bir kısmı da borsaya yönelmiş olabilir.

– Büyük geçiş çıkışının oğlu hafta 97 olan dolar olan bir giriş var.

– Amatör trende yükselişin yükselişini hızlandırır. ilk trafik acısına uğrarlar.”

.

Leave a Comment