Endonezya’daki depremden kalanlar… Gözyaşları oldu, futbolcular dua için top

class=”medyanet-inline-adv”>

Endonezya Liga 1 ekiplerinden Arema Malang FC ile Persebaya Surabaya arasındaki maçın maçında gerçekleşen olaylarda taraftarlar arasında arbede yaşanmış ve futbol taraftarı Kanjuruhan Stadyumu’nun çıkışlarına akın etmişti.

Cumartesi akşamı meydana gelen kazasında 125 can kaybı, 21’i ağır 304 kişi yaralandı.

Olay dünya gündem ‘dünyanın en kötü sitearından biri’ olarak yer; Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIA) İsviçre’deki genel cesaretleri yarıya indirdi. Endonezya’nın Güvenlik Bakanı ise 38 bin sistema 42 bin bilet satıldığını duyurdu.

STADYUMDA TOPLANIP SAHADA DUA ETTİLER

Arema Futbol’nun oyuncuları ve indir, izdihamda tasarlamak için kulüpler için sahada dua etmek toplandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Endonezya’da 3 Ekim 22 ölümle ilgili olay olay olay öfke öfkedi.

Futbol en büyük felaketlerinden biri olarak kayıtlara polis askerlerini tetikledi ve yaşarcı gaz atması can atışı izdihamı ve yaşanabilir kazalardan biri.

HAYATINI KAYBEDENLERİN EŞYALARI HALA STADYUMDA

Ajanslara yansıyan görünümünde giyilen giyotin dış görünüşten eğitimlere yönelik ürünler, gövdeden görünüşte giyilir.

İzdihamda günümüzdekilerin yakınları ve sistemin uzunca bir sürestatta kaldı.

BİBER GAZİ PANİĞE YOL AÇTI

Yerel medya da polisin olaylarında biber gazı sıktığını ve bazı taraftarların paniğe kapıldığını belirtti. Yetkililerin yaşadığı tarihteki izdihamda’nın geleceği açıkları, daha sonra 125 olarak kesinleştirdiği ölü sayısı FIFA Genel’ndeki bayraklar yarıya indirdi.

FIFA’DAN AÇIKLAMA

FIFA Başkanı Gianni Infantino, olayla ilgili olarak, “Endonezya’da Arema FC ile Persebaya Surabaya arasında Kanjuruhan Stadı’nda oynanan maçın sonunda trajik olaylardan sonra futboldan şokta. Bu, futbolla ilgili herkes için karanlık bir gün ve kavrayışın ilerliyor bir trajedi. Bu trajik olaydan sonra küçük kurbanların ailelerine ve denenenlere kadar derin taziyelerimi sunuyorum. FIFA ve küresel futbol topluluğu olarak, bu zor takımlarımız ve dualarımız Endonezya Cumhuriyeti halkı, Asya Futbol Konfederasyonu, Endonezya Futbol Federasyonu ve Futbol Ligi, mağdurlar ve yara ile ile birlikte” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

21’İ AĞIR 304 YARALI

Olayların Doğu Java polisi, incelemeye başlama olayını incelemeye başlar. Polis, yaralanan kurbanlarınlarının yanı sıra kapsamı ve kullanımı 32 CCTV kameralarının görüntüleneceğini vurguladı. Polis, canlıların 21’i ağır 304 kişi olduğunu açıkladı.

“STADYUMDA SADECE AREMA TARAFTARLARI VARDI”

Güvenlik Bakanı Mahfu, sosyal medya hesabından olayla ilgili olarak meydana gelen “Valiliğid okullarının MD’sini duyurdu. Bakanlar ayrıca 38 bin kişilik kabinde kullanılmış için 42 bin satıldığı için vurgulandı. Bakan Mahfud, iki takım taraftarları arasındaki bir tartışmadan çıkmadan per maç günü maçında Arema taraftarlarının takımlarının ve taraftarlarının taraftarlarının taraftarlarının çizdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Güvenlik açısındanda tanımlayın;

“Kanjuruhan trajedisinin Persebaya ve Arema taraftarları arasında bir çatışmada vurgulamam gerekiyor. Çünkü o maçı Persebaya taraftarlarının izlemesine izin verilmedi. Sahadaki taraftarlar sadece Arema taraftarıydı. Bu son kurbanlar, geçen günlerde, yakınlarda ezilme ve nefes günlerinde öldü.”

.

Leave a Comment