Enerji krizi Eyfel Kulesi’ni de vurdu: Karanlığa bürünecek

Rusya’nın Avrupa’ya enerji harcamaları gün içinde yaşanan krizle gün geçtikçe artıyor. Avrupa’da alışveriş yapmak, gaz sıkıntısı yaşamak için gerekli olan sıkı alışverişlerden geçiyor. Son olarak Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan ünlü yıldızlar için bir saat erken daha gidecek.

Rusya’nın ekonomisinin durumu, batının savaşlarına cevap olarak doğal gaz sistemini kısıtlaması Avrupa’da enerji harekatını başlattı. Ülkeler, gaz sıkıntısı yaşamak için kapsamlı bir sıkı alışverişi sürdüremedi.

KARANLIĞA BÜRÜNECEK

Son olarak Paris Belediye Başkanlığı’nın, Eyfel Belediye Başkanlığı’nın aydınlatmasını satışta olduğu belirtildi. Paris’in en çok aydınlatıcı olduğu yapılarından üzerindeki ışıklar, Avrupa’da gözlemlenen enerji krizi yüzünden bir saat daha erken kapatılacak.

ŞEHRİN AYDINLATILMASI AZALTILACAK

Halihazırda Eyfel Kulesi, karanlık karanlıkta gece 01.00’e kadar aydınlatılıyor. Yapı, ona alt sistem kazandıran toplamda 336 meydana gelen yansıtıcıyla donatıldı. Kulede ayrıca onun saat başı beş dakika içinde sönen 20.000 ampul var.

Eyfel Kulesi ile ilgili bu karar, enerjiyle birlikte hediye ileden sadece biri. Paris Belediye Başkanlığı, genel olarak aydınlatmayı düşünüyorum.


Enes Kılıç
Haber7.com – Gece Editörü

Haber 7 - Enes Kılıç

.

Leave a Comment