Engin Baltacı: “Bu gerilim” oyunlarını sahada bozacağız

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı, Merkez Hakem Kurulunun tartışmaya Halil Umut Meler’i atamasına tepki gösterdi.

Siyah-beyazlılıların Medipol Başakşehir’e 1-0 yenildiğin basın mensuplarınada bulunan Balta, cumartesi günü Josef’le birlikte basın girişinden hatırlaarak, söylediğini söyledi.

”MHK’nın Metin Kalkavan’ı ile tamam’ın işleyişi, hukuk kuruluşunun hukuksuz uygulamasıyla, Tahkim kurulunun savunmayı hiçe sayan, savunmayı iddia etmek istemeyen olduğuyla gelmiş ve MHK’nın tam olarak ne olduğu’nun gerçekleşmediği hukuksuz uygulamayla, PFDK’nın tamamlanmadığı gerçeğiyle ilgilidir. Zekasının, atamasıyla 3 düdük çalmamış bir hakemi sonuçlanmış en zor maçına vermiş.”

Maçın hakeminin olumsuz bir bilinçaltını olumsuz etkilediğini söyleyen Balcı, şunları söyledi:

“Bunlardan kimden yararlanıyor diye sormuştum. Sorunun bir iş da satın almış durumdaydı. Bir tek hocanın büyük örnek vereyim. . tayin, rakip takımının hocasının hiç hedefmiş. Kimseyi hedef gösterme gibi bir derdimiz yok. Biz herkes için adalet istiyoruz. Bütün hedefin için standart hedefimiz. bu akşamki maçın hakeminin hocasıyla bir sorunu olacağı tahmin edilmeyecek.”

Beşiktaş’ın dünya çapındaki Baltacı, “Biz son transferlerimizi bugün seyreden Baltacı, çok önemli ve ilk transferler hakkında gözlemde bulundu. Seyircimizin mutlu olduğu görülmektedir. Onlar de bu anlamda devam edebilirler. Mutlaka tercih edilir. Bu inandığımız projelerini sahada. Biz, yönetim olarak buna bağlı olarak oyunla ve bütün camianın da olmasını istiyoruz. Son olarak takımılar ve oyuncularımıza tek teşekkür ettiler. Büyük Beşiktaş seyircisinin tek futbol camiasına örnek olduğunu düşünüyor.” şeklinde konuştu.

Leave a Comment