Erdoğan: Katar askeri Türkiye’de konuşacak

Resmi Gazete’nin satış mükerererleri tarafından yayınlanan karara göre, Katar askeri araç ve destek firmasının Türkiye’ye görüşüldüğü Türkiye ile Katar arasındaki anlaşma anlaşmasının ortaya çıktığı. Karar, Cumhurbaşkanı’nın imzasıyla yayımlandı.

Erdoğan: Katar askeri Türkiye'de konuşacak

Abone Ol

Google Haberleri

Türkiye ile Katar arasında 2 Mart’ta imzalanan iş teslimi Resmi Gazete’de yayımlandı. Katar ile Türkiye arasında yapılan askerlik ile ilgili karar Resmi Gazete’nin 15 Eylül mükerrer yerinde yer aldı. Buna göre, Katar askerinin Türkiye’de buluşmak hakkında tartışmak ortaya çıktı.

Söz konusu karar konusu AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı.

Kararda, “2 Mart 2021 tarihli Doha’da imzalanan ve 7386 sayılı kanunla onaylanması uygun bulunan ekli’Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Katar Askeri Aracı ve Destek Personelinin Türkiye Cumhuriyeti Topraklarında Geçici Konuşlanması Teknik Düzenleme’nin onaylanması, 9 sayılı cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci incelemede verilmiştir.” denildi.

erdogan-imzaladi-katar-askeri-turkiye-de-konus olacak-1064225-1.

Kararın ekinde yer alan anlaşması, “Teknik düzenleme” denilerek şu ifadelere yerleştirildi:

“Bu teknik düzenlemenin amacı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kullanıma yönelik olarak seçilmiş olan Katar askeri havadaki, personelin ve donanımının kapsamındaki, yerleşimi ve kullanımı konusunda, Türkiye’nin kurması ve giyilmesi için yapılacak olan kurallar, Türkiye’nin yapısal düzenlemesinin amacı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulumunun yapılması ve giyilmesi için gerekli kurallardır”

Düzenleme, gelecek olan Katarlarının katılımına katılmamış olması gerektiği.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment