Erdoğan’dan “Biden ile görüşmeyi dilerleriniz mi?” soruya bağlamasız cevap

BM Genel Kurulu’nun buluşma binada Reuters muhabiri Hatice Pamuk’un sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biden ile görüşmeyi dilersiniz?” sorusuna, “Niye? O Biden ben de Erdoğan” şeklinde ilginç bir yanıt verdi. Erdoğan, F-16’lar konusunda ABD’li senatörlerin ‘olumlu’ olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan “Biden ile görüşmeyi dilerleriniz mi?”  soruya bağlamasız cevap

Abone Ol

Google Haberleri

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’taki genel kurulların oluşturduğu binada beraberindeki heyetlelerini, Reuters muhabiri Pamuk’un soru cevapladılar.

Erdoğan, “Biden ile görüşecek misiniz?” sorusuna, “Resepsiyonuna katılacağım” dedi.

Pamuk’un hediye “Biden ile görüşmüş olma dilerniz?” şeklinde yeniden yönlendirmesi üzerine “Niye?” diyen Erdoğan, hemen ardından “O Biden ben de Erdoğan” gibi ilginç bir ifade ifadeleri kullandı.

Erdoğan, “Senatörlerle görüşmede F-16 konusunda nasıl bir siz edindiniz?” sorusuna ise “Olumlu konuşmalar” dedi. Pamuk’un “Onaylayacaklar mı, geçeceğini mi düşünüyorsun?” soruya da “Evet” verdi.

Erdoğan’ın yanından soru sormak isteyen Pamuk’a, soldan gelecek ‘gel’ talebini ve “Gel, ne diyeceksin, söyle” şeklinde seslenmesi dikkat çekti.

Bu anlara ilişkin kayıtlar Michael Sercan Davetry’dir.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment