Erdoğan’ın yardımcısından Davutoğlu’nun “Başbakanken gördüğü uçakla gözlemlediği” iddiasına sert tepki

Uyuşturucu ile Topyekun Mücadele Programı’nı, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, dün katıldığı bir etkinlikte iktidara yönelik sert suçlamalar yöneltti. Başbakanlık yaptığı dönemde sahip olduğu de kullandığı Türkiye Cumhuriyeti’ne ait uçakla görüntüleri taşındığını ifade eden Davutoğlu, “Eğer bu uçak bu şekilde tutuklandıktan sonra Bakan hala o koltukta oturuyorsa ve Cumhurbaşkanı’nın sesi çıkmıyorsa kimse milli haysiyetten bahsedemez” diye konuştu.

ERDOĞAN’IN YARDIMCISINDAN ZEHİR ZEMBEREK YANIT

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nun sözlerine yanıt ise, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan geldi. AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen önceki dönem teşkilat mensupları ile buluşmaya katılan Oktay, “Dün birisi bir açıklama yapıyor, 6’lı masadan bir bina. bir muhalefet liderinden oluşturuyorsunuz.Bu adam Türkiye Cumhuriyeti Devletinin cumhurbaşkanlığına aday olabilmek için çırpınıyor.Kimse de inanmıyor, kendi teşkilatına da inanmıyor.Böyle bir mantık olur mu?Nasıl böyle bir şey düşünebilir, açıksin.

“BUNLAR TÜRKİYE’YE GELECEKTE YÖN ÇİZECEK, ÖYLE Mİ?”

Dün bir tanesi de ona yanaşmaya çalışıyor, yine akıldan yoksun. Sadece siyasi ihtirastan yararlanmak bir zorlama bu, başka bir şey değil bu. Davutoğlu’ndan alıyorum, Allah’tan kork. Sen binasının bu teşkilatının üyesi bir olmuşsun, Cumhurbaşkanlığının yanına gelmişsun, bu ülkenin Başbakanını, Dışişleri Bakanlığı’nın sahipsin bu memleketi. Nasıl böyle bir şey öğrenecek kadar siyasi ihtilafa sahip olabilirsin? Bunlar Türkiye’ye yön çizecek, öyle mi? Kendi içlerinde toplaman ayaklarına çelme takmaya çalıştıkları bir yapıdan Türkiye’ye hayır gelmez. Bunu Türk Milleti çok net bir şekilde görüyor” ifadeleri kullandı.

Ahmet Davutoğlu fuat oktay Politika Güncel Haberler

Leave a Comment