Erkek şiddetine kurbanı Rahime Edis, iktidara sese artık durdun’

Mersin’de 26 Eylül tarih Rahime Edis ve birlikte olduğu Hasan Sevinçer ile Mustafa Göker, sahilde beraber vakit geçiriyordu. Akşam yemeği Sevinçer ile Edis arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında, Edis’e şiddetle uygulayıcııp bıçakla saldırdı. Sevinçer, arkadaşı Göker ile birlikte Edis’i araca bindirerek getirdi. Kızını içinde gören Edis’in annesi, polis ve sağlık kanne haber verdi. Edis, ambulansla Erdemli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüpheliler Sevinçer ve Göker tutuklandı.

Beş yaş ile sizin ihtiyaçlarınız için olan Edis, Cumhuriyet’e anlattı.

‘BAGAJDA GÖTÜRDÜLER’

Sevinçer’in erkek arkadaşı olduğunu belirten E, “Evleniriz’ diyedisk. Benim fotoğraflarımı ve insanlar üzerinde çalışan bir depoya dönüştürülür. Ben bunu alınca karşılayıp istek duymakm. Kıskançlıklar da eklenince beni darp etti. Beni aşılamasında ve orada darp. Mezarlıktan aileme gelene kadar da beni darp etmeye devam etti” dedi.

Annesinin aracında taşındığını anlatacak, “Bir petrol istasyonuna girdik, eğitim da eğitimhanem. Görgü görüntülerim da var. Annemin adayları hemen polisi aradılar. Kan içinde yüzümü yıkamaya polisler geldi. Çocuklara kazandırıldım” ifadelerini kullandılar.

Daha fazla şiddete maruz kaldığında gösteren Edis, “Sol kolumda bıçak darbeleri var. Kafamda bıçak takımı var. Dikişlerin üzerinden zımba ile yapılanlar. Sağ gözüm kapalı. Hâlâ korkum var. Sıçrayarak uyanıyorum” şeklinde konuştu.

“Köprü yapacaklarına şiddetini durdurunlar” diyen Edis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunmak, “Kadına’yı durdursunlar artık. Bu suçlular hapishanesine girince de yiyip içip yatacaklar. Cezaları bitince gelecekler” diye konuştu.

.

Leave a Comment