Ermenistan ve Azerbaycan arasında çıkan çatışmalarda şehit sayısı 71’e çıktı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı eski yerleşimcinin dünkü Daşkesen, geniş kapsamlı provokasyonda ve Zengilan istikametlerinde olmuştu. Azerbaycan askerinun sınırdaki bazı mev veakları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateşe atılmıştı. Azerbaycan’da, silahlı kuvvetlerin atışlarını susturmak ve çatışmanın üstesinden gelmek için misillemede, Ermeni birliklere ağır verdirilmişti.

ŞEHİT SAYISI YÜKSELDİ

Azerbaycan ise dün 50 askerinin şehit olduğunu duyurmuştu. Azerbaycan Savunma, internet değerlerinin değerlerinin sahip olduğu listeyi teslim. Buna göre göre listede, 12 Eylül’de Ermenistan’ın provokasyonları süreci iki ülke savaşında ölümda şehit olan 71 askerin yer aldı.

ERMENİSTAN 105 ASKERİNİ KAYBETTİ

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 105 Ermeni askerin askerin açıklamış, Azerbaycan da Ermenistan’ın provokasyonlarıyla karşılaşmada yaklaşık 100 Ermeni askerinin setlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncelle Ermenistan ve Azerbaycan arasında çıkan çatışmada şehit sayısı 71’e çıktı – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından herhangi bir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı AA raporudur.

Leave a Comment